Вчені в усьому світі припускають, що є ще один спосіб інфікування коронавірусом

Автор
Роман БойкоРоман Бойко
Дата публікації
Перегляди
399к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені в усьому світі припускають, що є ще один спосіб інфікування коронавірусом

Фото: Associated Press

Дослідження показують, що є ймовірність передавання коронавірусу через повітря.

Дослідження вчених визначили, що новий коронавірус може передаватися через дихання та жити в повітрі.

Про це 3 квітня пише німецький журнал Focus з посиланням на опубліковані дослідження в The New England Journal of Medicine.

Згідно з даними дослідження, вірус може потрапляти в повітря в "аерозольних крапельках" діаметром менш ніж п’ять мікрометрів, які людина випускає при видиху. Ці крапельки здатні затримуватися в повітрі до трьох годин. Весь цей час віруси, які містяться в них, залишаються заразними, йдеться в статті.

Лікарі поки схилялися до думки, що вірус SARS-CoV-2 передається здебільшого крапельним шляхом. 

Вважалося, що вірус розміщується у великих краплях. Це означає, що ним можна заразитися від хворого, який чхає або кашляє, або доторкнувшись до поверхні, на яку потрапили крапельки при видиху носія вірусу.

Національна академія наук США (НАН) теж попереджає про можливість передачі коронавірусної інфекції цим шляхом.

"Дослідження підтверджують можливість того, що Sars-CoV-2 може поширюватися безпосередньо через біоаерозолі, які виникають, коли інфіковані люди видихають", — пише інфекціоніст NAS Харві Файнберг.

Таким чином є ймовірність того, що вірус може передаватися, наприклад, під час розмов між людьми.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
399к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація