Вчені досліджують можливу мутацію коронавірусу в Чилі через різке збільшення хворих

Вчені досліджують можливу мутацію коронавірусу в Чилі через різке збільшення хворих

Фото: Associated Press

На один з регіонів припадає лише 1% населення країни, однак на сьогодні там виявлено  майже 20% випадків COVID-19.

Чилійські вчені досліджують можливу мутацію нового коронавірусу у віддаленій частині південноамериканського континенту Патагонії, де останні тижні спостерігається різке збільшення випадків захворювання COVID-19. 

Про це пише Reuters. 

Доктор Марсело Наваррете з Університету Магальянеса в інтерв’ю виданню заявив, що дослідники виявили "структурні зміни" у короноподібних шипах на білковій оболонці нових коронавірусів. За його словами, зараз проводяться дослідження, щоб краще зрозуміти потенційну мутацію та її вплив на людину.

"Єдине, що ми знаємо на сьогодні, це те, що це збігається за часово-просторовими межами другої хвилі, яка досить інтенсивна в регіоні", - сказав Наваррете.

Регіон Магальянес в Чилі - це здебільшого віддалена, устелена льодовиками пустеля, з маленькими містечками та регіональним центром Пунта-Аренас, де спостерігалися випадки сплеску COVID-19 у вересні та жовтні після першої хвилі на початку року.

На регіон припадає лише 1% населення країни, однак на сьогодні там виявлено  майже 20% загальної кількості випадків захворювання в Чилі, що свідчить про можливу мутацію нового вірусу.

Лікарні наближаються до повної заповненості у постраждалому регіоні. Чиновники міністерства охорони здоров'я Чилі заявили, що розпочали евакуацію хворих жителів регіону до столиці Сантьяго.

Вчені за межами Чилі вже досліджували, що коронавірус може еволюціонувати в міру адаптації до своїх господарів. Так, попереднє дослідження, у якому проводився аналіз структури вірусу після двох хвиль зараження в американському місті Г'юстон, показало, що в останніх зразках домінував більш заразний штам нового коронавірусу. 

Наваррете визнав, що подібні мутації спостерігалися в інших місцях, але він сказав, що відносна ізоляція та суворий клімат відомого холодного та вітряного регіону Магальянес, можливо, перебільшили їхні наслідки.

"Деякі з цих змінних, такі як холод, вітер, пов'язані з більш високим рівнем поширення (COVID-19 - ред.) у світі", - сказав Наваррете.

Вчені заявляють, що мутації можуть зробити вірус більш заразним, але не обов'язково роблять його більш смертоносним. До того ж, це жодним чином не гальмує ефективність потенційної вакцини, кажуть вони. 

Коронавірус у світі: Ізраїль закриває кордони, а у Чехії та Австрії - друга хвиля

Коронавірус у світі: Ізраїль закриває кордони, а у Чехії та Австрії - друга хвиля

Повʼязані теми:

Наступна публікація