"Важкий" і "легкий" коронавірус: лікар пояснив, чому люди по-різному переносять COVID-19

"Важкий" і "легкий" коронавірус: лікар пояснив, чому люди по-різному переносять COVID-19

Фото: УНІАН

Все залежить від імунітету та кількості отриманих вірусів.

Як свідчить досвід лікарів, люди по-різному переносять коронавірусну інфекцію. Навіть якщо взяти одну родину: хтось важко, хтось легко, а хтось зовсім не має жодних симптомів.

Чому COVID-19 для одних людей минає навіть непоміченим, а для  інших – стає смертельно небезпечним, в інтерв'ю ТСН.ua розповів лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський.

"Є два моменти: це імунна система і кількість вірусів, яку ти отримав. Річ у тім, що наша імунна система нагадує армію, а вірус – загарбника. Якщо у країну заходить тисяча загарбників, то армія по одному з ними справляється, а якщо мільйон, тоді все по-іншому. Так само і людина, якщо контактує із джерелом вірусу тривалий час, то виходить, що вона вдихнула велику кількість вірусів і попри її потужну імунну систему вона може захворіти, ще й досить важко. Якщо ж людина отримала невелику кількість вірусів, то вона може не захворіти, або ж захворіти дуже легко", – пояснив лікар.

За його словами, здоровий спосіб життя і нормальне харчування – це запорука міцного імунітету. "Також варто дотримуватись соціальної дистанції, тримати в чистоті руки і в громадському місці одягати маску. Це все, що потрібно робити. У такому разі ви не захворієте, а якщо все ж занедужаєте, то є ймовірність, що захворювання мине у легкій формі", – додав Павло Сільковський.

Нагадаємо, раніше Павло Сільковський розповів, що імунітету після перенесеного коронавірусу повинно вистачити на кілька років

"А там і коронавірус може піти в небуття, як 100 років тому іспанка", – вважає лікар. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація