Важкість перебігу коронавірусу у людини може мати спадковий характер – лікар з США

Важкість перебігу коронавірусу у людини може мати спадковий характер – лікар з США

Фото: Associated Press

Лікарі фіксували однаковий ступінь важкості перебігу COVID-19 у членів однієї родини.

Характер перебігу коронавірусної інфекції у людей, ймовірно, може бути зумовлений генетично. До цієї думки схиляються лікарі, які бачили однаковий ступінь важкості хвороби у членів однієї родини.

Про це лікар-реаніматолог з США Євген Пінеліс розповів ТСН.Тиждень.

"Про таку схильність я не знаю, за "анекдотичними" спостереженнями (в медицині "анекдотичні" дані - це ті спостереження, які базуються на сукупності конкретних історій хвороби пацієнтів), щось у цьому є. Були родини, які жили під час епідемії окремо, майже не спілкувались один з одним, і майже всі перехворіли. Хоча багато хто дотримувався карантину і обмежень. Ми бачили важкий перебіг хвороби у членів однієї родини, що дає підстави вважати, що перебіг хвороби і схильність до неї визначена якимось генетичними факторами. Це не секрет, доволі давно відомо, що імунна відповідь на інфекції, якісь зовнішні подразники, не обов’язково інфекційного ряду, генетично обумовлені. Є система HLA (група антигенів гістосумісності, важлива у захисті від хвороб, так само як і може давати схильність до розвитку певних хвороб), є багато генетично обумовлених відповідей імунної системи, різні рецептори пов’язані з генами можуть бути і активація цих рецепторів може бути вродженою. Чітких даних поки про це немає", - каже лікар.

Нові удари від коронавірусу: апарати ШВЛ, які вбивають, та генетика, схильна до COVID-19

Нові удари від коронавірусу: апарати ШВЛ, які вбивають, та генетика, схильна до COVID-19

За словами медика, нині цю теорію взялись перевіряти – людям, в яких хвороба перебігає важко, роблять генетичний тест, який виявляє індивідуальні варіації імунної системи людини. Крім того дослідження генетичної схильності до цієї хвороби почала компанія, що визначає геном людини.

Нагадаємо, з коронавірусом пов'язують загадкову недугу, що почала проявлятися в дітей по всьому світу. Хвороба дуже схожа на рідкісний синдром Кавасакі. Лікарі вже рятують кілька сотень малюків у США, Британії, Франції, Іспанії, Нідерландах. А в італійському Бергамо побито рекорд за останні три роки за кількістю дітей із токсичним шоком.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація