Важкі хворі з коронавірусом помирають, легкі — штурмують лікарні: інфекціоніст розкритикував дистанційну допомогу

Дата публікації
Перегляди
8613
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Важкі хворі з коронавірусом помирають, легкі — штурмують лікарні: інфекціоніст розкритикував дистанційну допомогу

Фото: Associated Press

Інфекціоніст запропонував власний варіант, як частково розірвати ланцюг заражень та ефективно допомагати хворим.

На тлі пандемії COVID-19 в Україні спостерігають колапс дистанційного лікування. Аби його вирішити, потрібно створити так звані "коронавірусні амбулаторії".

Відповідну пропозицію озвучив медик-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський. 

"Дистанційне лікування демонструє сумнівну ефективність, навіть гірше — в деяких випадках повну неспроможність, — заявив він. — Важкі хворі помирають, легкі — штурмують лікарні…"

Дубровський наводить приклад, коли люди приходять на консультацію через відсутність сімейного лікаря чи втому від лікування по телефону, а стаціонарні медпрацівники, замість допомогати важким хворим, "відволікаються на таких амбулаторних пацієнтів".

"Водночас виснажені сімейні лікарі втрачають розум від скаженої кількісті телефонних розмов, — продовжує інфекціоніст. — Налякані пацієнти накручують себе та лікаря, видають емоційні скарги за патологічні. Сімейний лікар направляє на госпіталізацію, а там "злі" інфекціоністи відмовляють, бо приймають лише важкі форми. Коло замикається"..

За його словами, лікареві "потрібно бачити" хворого, щоби мати можливість послухати легені, виміряти важливі показники та швидко отримати результати обстежень.

Водночас медик визнає, що неправильно допускати "шалені черги в поліклініці, де всі впереміш: і вагітні, і з малими дітьми, і похилі люди, і коронавірусні", тоді як "ходити квартирами" в сьогоднішніх умовах для дільничного сімейного лікаря неможливо.

Тож Дубровський пропонує власний варіант вирішення проблеми: створення так званих "коронавірусних амбулаторій". 

"Принцип простий — потрібне окреме місце, де лікарі будуть оглядати лише таких хворих. Де буде рентген-кабінет і невеличка лабораторія. Для моніторінгу загального стану, для вирішення доцільності госпіталізації тощо. Інша амбулаторія чи її частина буде призначена для хворих з іншими захворюваннями", — каже він. 

Інфекціоніст впевнений, що у такий спосіб "вдасться хоча б частково розірвати ланцюг заражень та ефективно допомагати хворим".

"Частину дійсно легких хворих можна вести дистанційно. Але не групи ризику чи важких хворих", — наголосив медик столичної лікарні.

Дубровський додав, що інфекціоністам та сімейним лікарям варто обмінюватися знаннями та інформацією "для єдиної мети – надавати якісну професійну допомогу".

Нагадаємо, що минулої доби у Дніпропетровській області від ускладнень COVID-19 померли 40 пацієнтів. Це найвищий приріст пов'язаних із коронавірусом летальних випадків за цей період в Україні. Водночас у трьох областях не зафіксували жодної нової смерті. Детальніше за посиланням

Чому в українських лікарнях не вистачає кисню для хворих на коронавірус - "Секретні матеріали"

Чому в українських лікарнях не вистачає кисню для хворих на коронавірус - "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
8613
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація