Варіант коронавірусу з ПАР викликає більше занепокоєння, ніж новий штам з Великої Британії - вчені

Варіант коронавірусу з ПАР викликає більше занепокоєння, ніж новий штам з Великої Британії - вчені

Фото: Associated Press

Новий варіант коронавірусу "501.V2" швидко став домінуючим у ПАР.

Вчені з Південно-Африканської Республіки (ПАР) заявляють про "обґрунтоване занепокоєння" тим, що виявлений в країні новий штам COVID-19 може виявитися більш стійким до розроблених нині вакцин.

Про це із посиланням на професора Шабіра Мадхі, який керував дослідженням вакцини Oxford-AstraZeneca в ПАР, пише ВВС.

Занепокоєння виникає через те, що вірус тут мутував значно більше, аніж так званий "британський" варіант. "Це теоретичне занепокоєння. Обґрунтоване занепокоєння, що південноафриканський варіант може бути більш стійким", - сказав він. 

Експерт вважає "малоймовірним" те, що цей штам коронавірусу взагалі не реагуватиме на вакцину, однак він може "послабити її вплив". За його словами, в країні тривають масштабні випробування нової мутації, результати яких очікуються в найближчі тижні. 

Тим часом міністр охорони здоров'я Великої Британії Метт Хенкок вважає варіант COVID-19 із ПАР більш проблематичним за "британську" мутацію, пише CNBC.

"Я неймовірно стурбований південноафриканським варіантом, і саме тому ми вжили заходів, щоб обмежити всі рейси з Південної Африки, - пояснив Хенкок. - Це дуже, дуже значна проблема. Це навіть більша проблема, ніж британський новий варіант".

Як повідомлялося, після виявлення нового штаму COVID-19 у Південно-Африканській Республіці кількість випадків захворювання на коронавірус перевалила за мільйон. Новий варіант коронавірусу "501.V2" швидко став домінуючим у багатьох регіонах країни, зокрема в прибережних провінціях Західний Кейп, Східний Кейп і Квазулу-Наталь. 

Влада вважає, що друга хвиля епідемії COVID-19 в країні пов'язана саме з новим різновидом вірусу. У лікарнях країни змінилося співвідношення пацієнтів: все більше молодих людей без супутніх захворювань виявляються в критичному стані через коронавірус.

Наприкінці грудня британський уряд ухвалив рішення про закриття кордонів із Південно-Африканською Республікою після виявлення двох випадків зараження "ще більш заразним" новим штамом COVID-19. 

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація