Вакцина від коронавірусу може з'явитися в середині 2021 року, їх може бути кілька - головна вчена ВООЗ

Вакцина від коронавірусу може з'явитися в середині 2021 року, їх може бути кілька - головна вчена ВООЗ

Фото: unsplash.com

У ВООЗ сподіваються на ефективність двох-трьох вакцин з 23, які наразі розробляються.

Головна вчена Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Сумія Свамінатан повідомила, що вакцина широкого застосування від COVID-19 може з'явитися в середині 2021 року. 

Про це Свамінатан розповіла в інтрев'ю німецькому виданню dpa. 

"На цей час понад 20 потенційних вакцин перебувають на стадії клінічних випробувань. Ми сподіваємося, що кілька з них будуть ефективними", - сказала головна вчена ВООЗ.

За її словами поява вакцини в середині 2021 "цілком можлива", адже ефективність кожної вакцини коливається на рівні 10%. "Це означає, що дві-три або навіть більше можуть бути дієвими", - пояснила вона. 

На сьогодні важко передбачити, яка з потенційних вакцин дійсно буде діяти. За словами головної вченої ВООЗ, випробування вакцин потрібно проводити на якомога більшій кількості кандидатів, аби мати кращі шанси на успіх.

"Захистити 20 або 30% вакцинованих людей недостатньо - ця пандемія не закінчиться. Нам потрібна вакцина, яка забезпечуватиме близько 70% захисту і є безпечною", - додала вона.

Розроблення вакцини відбувається швидкими темпами, вважає Свамінатан. Порівняно з будь-яким іншим захворюванням, дослідження проводяться у найкоротші терміни. "Можливо, випробування третьої фази буде завершено протягом року після початку розробки вакцини. Це був би успіх і привід для святкування. Але завершення клінічних випробувань останньої фази не обов'язково означає, що вакцина є ефективною, безпечною та готова до використання", - зазначила вона.

Експертка також розповіла про побоювання щодо зникнення антитіл з часом після видужання від COVID-19. Той факт, що антитіла можуть зникати, явно не обнадіює. Однак це ще не означає, що імунітет зникає, адже є різні шляхи, якими організм захищається, зокрема існують клітини пам'яті, пояснила вона. 

Нагадаємо, на завершальній стадії випробування зараз перебуває сім вакцин.

  • Німецька компанія BioNTech та американський фармацевтичний гігант Pfizer розпочали завершальну стадію клінічних випробувань потенційної вакцини від COVID-19 на людях.
  • Також останню наймасштабнішу фазу випробувань вакцини від коронавірусу почала американська біотехнологічна компанія Moderna. Вакцину випробовують на 30 тисячі добровольців. 

    У США почали фінальну наймасштабнішу фазу досліджень вакцини від коронавірусу

    У США почали фінальну наймасштабнішу фазу досліджень вакцини від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація