Вакцини від COVID-19 на фінішній прямій: чому російська "Супутник V" "пролетить" повз Україну

Вакцини від COVID-19 на фінішній прямій: чому російська "Супутник V" "пролетить" повз Україну

Фото: Associated Press

У ВООЗ заявили, що внесуть "Супутник V" до переліку рекомендованих вакцин для екстреного використання, якщо препарат відповідатиме обов’язковим критеріям.

Вакцина "Супутник V"

"Супутник V" - двокомпонентна векторна вакцина від COVID-19, яку розробили спільно російські ФГБУ "НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалеї" МОЗ Росії та ФГБУ "48-й ЦНІІ" Міноборони Росії і яка проходить клінічні випробування.

За словами розробників препарату, ефективність вакцини на 42-й день після першої ін'єкції перевищила 95%.

"Другий проміжний аналіз даних клінічних випробувань показав ефективність вакцини Sputnik V на рівні 91,4% на 28-й день після першої дози, через 42 дні після першої дози ефективність вакцини становить понад 95%",- сказано в заяві.

У ВООЗ заявили, що внесуть "Супутник V" до переліку рекомендованих вакцин для екстреного використання, якщо препарат відповідатиме обов’язковим критеріям.

Зазначається, що "Супутник V" вже постачають до інших країн. Так, зацікавленість у застосуванні російської вакцини висловила перша країна ЄС - Угорщина. 

Раніше 1,5 млн доз вакцини "Супутник V" замовив Ізраїль. 

У Білорусі вже цього року планують розпочати виробництво російської вакцини. 

Вартість російської вакцини  для міжнародних ринків з лютого 2021 року буде менше ніж 10 доларів за дозу, що менше ніж 20 доларів за дві дози, необхідні для вакцинації. 

"Таким чином, Sputnik V буде удвічі і більше разів дешевше від зарубіжних вакцин, розроблених на основі технології мРНК, з аналогічними показниками ефективності",- наголошують у повідомленні РФПІ.

Заявки на придбання понад 1,2 млрд доз вакцини "Супутник V" надійшли від понад 50 країн, пише "Російська газета". 

Точно не купуватиме у Росії

Російська вакцина "Супутник V" від коронавірусної хвороби COVID-19 ще не довела свою ефективність. Якщо у України буде можливість купувати якусь іншу вакцину, то точно не купуватиме у Росії.

Таку думку висловив нардеп, голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Багато чуток з приводу російської вакцини "Супутник-5", потім Путін заявив, що він не вакцинувався, і що вакцина ще не пройшла сертифікацію. А до цього нам місцеві політики пропонували купувати її в Україну і говорити, що це вже еліксир. У питанні вакцинації в глобальній політиці сьогодні багато спекуляцій. Кожен хоче перехопити прапор і сказати, що він новатор. Але потрібно почекати зрозумілих речей. В усі місця, куди можна було звернутися і стати в чергу на отримання вакцини, ми як держава це зробили. Тепер чекаємо, хто перший з них отримає вакцину, яка працює", — сказав він.

Щодо того, чи купуватиме Україна російську вакцину, якщо вона буде сертифікована, Арахамія відповів наступне: "Якщо ми зможемо купувати якусь іншу вакцину, ми точно купуватимемо іншу вакцину. До російської медицини світовий рівень довіри, м'яко кажучи, низький. А тривалість життя в Росії, якщо ви подивитеся ...".

Також очільник фракції "Слуга народу"  відреагував на репліку ведучого про стару школу епідеміологів у Росії.

"Ну це КДБ, секретні рецепти КДБ і так далі. Але дивіться, якщо люди вже відкрито обманювали, якщо нам розповідали, що вже весь уряд Росії провакцинований, а потім маса фактів хворих чиновників, які вакцинувалися, а в кінці кажуть, що вакцина не сертифікована, то мені здається, що цієї інформації вже достатньо, щоб ухвалити рішення не рухатися в цьому напрямку", - заявив Давід Арахамія.

Щеплення для всіх, крім Путіна

Тим часом російський президент Володимир Путін оголосив про початок масової вакцинації від коронавірусу вітчизняною вакциною Sputnik V.

Про це очільник Кремля повідомив під час відеоконференції, яка була присвячена відкриттю медичних центрів Міноборони РФ, пише РБК.Росія. 

За його словами, масштабна вакцинація стала можлива завдяки тому, що країна виготовила близько двох мільйонів доз вакцини. Щеплення можуть почати робити вже наприкінці наступного тижня, 13 грудня 

Першими вакцинують лікарів та вчителів, які входять до групи ризику зараження коронавірусом. "Я розумію, що ви говорите дуже обережно, ми повинні дотримуватися цих обережностей — все правильно. Але я знаю, що загалом і промисловість, і мережа до цього готові. Давайте зробимо цей перший крок", — заявив Путін.

Своєю чергою віцепрем'єрка Тетяна Голікова наголосила, що наразі проведена оцінка можливостей і "зараз завершується підбиття підсумків".

"Зараз ми оцінюємо перші пріоритетні групи населення. Дві з них — це лікарі та педагогічні працівники. Але ми навіть зараз розглядаємо більш широкий склад для того, щоб мати можливість залучати їх до цієї вакцинації. Хочу наголосити, що це буде здійснюватися на добровільній основі. Для людей вакцинація буде безкоштовною", — заявила вона. 

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф.Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Кілька країн зголосилися взяти російську вакицину для власних тестувань. Приміром, Угорщина стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату. Натомість Євросоюз не збирається купувати її. 

Крім того, в Росії зафіксовано щонайменше декілька випадків зараження COVID-19 після вакцинації. 

Pfizer і BioNTech намагаються зареєструвати вакцину від коронавірусу в Європі

Pfizer і BioNTech намагаються зареєструвати вакцину від коронавірусу в Європі

Повʼязані теми:

Наступна публікація