Вакцинація у світі: у США щеплять від коронавірусу Байдена, Обаму і Буша, щоб довести безпечність

Вакцинація у світі: у США щеплять від коронавірусу Байдена, Обаму і Буша, щоб довести безпечність

Фото: Associated Press

Країни готуються до початку масової вакцинації

На щонайменше три місяці вистачить імунітету після вакцини від коронавірусу авторства американської компанії «Модерна». Такі результати дослідження антитіл кількох десятків волонтерів, які брали участь у клінічних випробуваннях препарату. Компанія запевняє, що щеплення ефективне на 94%. А від важких випадків на всі 100%. Уже за два тижні «Модерна» розраховує отримати реєстрацію в США.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Сьогодні до Великої Британії у спеціальних вантажівках прибули перші дози вакцини від коронавірусу. Їх привезли з Бельгії, де розташований один із заводів американського фармгіганта Pfizer. Уже у вівторок в Британії стартує масова вакцинація. Перші 800 тисяч доз отримають мешканці будинків для літніх людей та персонал, який там працює. «Ми замовили 40 мільйонів доз цієї вакцини. І ще сто мільйонів доз іншої – від компанії «Астразенека». Крім того, є попередні домовленості щодо інших перспективних препаратів. Загалом це 360 мільйонів доз», - заявляє міністр у справах бізнесу Великої Британії Алок Шарма.

У Франції початок масової вакцинації обіцяють у січні. За місяць планують щепити мільйон людей. І ще 14 мільйонів – у лютому. В пріоритеті тут теж літні люди. «Вакцинація буде безплатною, я це гарантую. У бюджеті на наступний рік ми заклали на це півтора мільярди євро», - каже прем’єр Жан Кастекс.

Світові лідери готуються до публічного вакцинування від COVID-19

Світові лідери готуються до публічного вакцинування від COVID-19

У США масову імунизацію розпочнуть наприкінці грудня. Щепитися особисто вже зголосився новообраний президент Джо Байден, а також експрезиденти Барак Обама, Джордж Буш молодший та Білл Клінтон. Планують зробити це на камеру, щоб переконати американців у безпечності вакцин. «Один із наших найбільших викликів – це певний скепсис людей щодо вакцин. Ми повинні відновити цю довіру. Адже щеплення – це найбільший дар сучасної медицини», - заявив директор центру з контролю та профілактики захворювань у США Роберт Редфілд.

Сполучені Штати найбільш постраждала від коронавірусу країна в світі. За час пандемії тут зафіксували 14 мільйонів діагнозів та 275 тисяч смертей. Але тішать місцевих і хороші новини: у штаті Алабама від коронавірусу одужав ветеран другої світової Вутен Макдональд. У день виписки з лікарні йому виповнилось 104 роки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація