Вакцинація проти коронавірусу: який час доби найкраще підходить для щеплення

Вакцинація проти коронавірусу: який час доби найкраще підходить для щеплення

Фото: Associated Press

За результатами досліджень групи іноземних вчених, щеплення краще робити зранку.

Вчені Швейцарії та Німеччини провели дослідження стосовно активності імунної системи залежно від часу доби і визначили, коли краще робити щеплення.

Про це повідомляє портал Nature immunology.

Група вчених з Женевського університету у Швейцарії та Університету Людвіга-Максиміліана в Німеччині провели дослідження на гризунах і виявили, що імунна система залежно від часу доби має різне сприйняття - вона більш функціональна у фазі спокою – це ніч і ранок. 

На думку вчених, найбільше для вакцинації підходить ранок, оскільки за результатами досліджень, міграція імунних клітин зі шкіри в лімфатичні вузли коливається протягом 24 годин, що доводить, що циркадний ритм є одним з найбільш фундаментальних біологічних механізмів.

Нагадаємо, що минулого тижня в Україні зробили рекордну кількість щеплень вакциною проти коронавірусу - 1 мільйон 740 тисяч. 

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцинація від COVID-19
Наступна публікація