Вакцина від коронавірусу отримала сертифікацію в Європі: коли в країнах почнуться щеплення

Вакцина від коронавірусу отримала сертифікацію в Європі: коли в країнах почнуться щеплення

Фото: Associated Press

Європейська комісія надала ліцензію BioNTech/Pfizer.

У Європейському Союзі дозволили використовувати першу вакцину від коронавірусуНапередодні Європейська комісія надала ліцензію BioNTech/Pfizer. Тож щеплення в Європі планують розпочати вже наприкінці тижня.

Що відомо про вакцинацію в ЄС, розповіли 22 грудня у сюжеті ТСН.Ранок.

Історичним назвали день, коли перша вакцина від коронавірусу отримала сертифікацію в Європі. Хоча розробили її в рекордні строки, вона достатньо перевірена і безпечна. Так переконує європейський регулятор, рекомендуючи вакцину до використання.

"Вакцина відповідає найвищим вимогам Європейскього союзу щодо безпеки і якості. Вона вироблена згідно найвищих медичних стандартів. Все показує, що користь від вакцинації більша за ризики", - наголосила Емер Кук, директорка Європейського медичного агенства.

Упродовж клінічних студій щеплення отримали 80 тисяч людей. Основні побічні ефекти після другого щеплення, бо потрібно саме два уколи, були підвищення температури, головний біль і біль у суглобах.

Дату для щеплення Європи обрано – вакцина від "Біонтех і Пфайзер" отримала ліцензію

Дату для щеплення Європи обрано – вакцина від "Біонтех і Пфайзер" отримала ліцензію

Уже незабаром вакцину почнуть доставляти в країни ЄС, щоби там почати кампанію вакцинації одночасно, 27 грудня. "Я завжди казала, в умовах пандемії ми всі перебуваємо в одному човні. Таким чином вакцинація може розпочатися одночасно, під час старту кампанії в Європейському союзі – 27, 28 і 29 грудня. Це дуже хороший спосіб завершити важкий рік і нарешті перегорнути сторінку про коронавірус", - зауважує президентка Єврокомісії Урсула дон дер Ляєн.

Сподіваються, що вакцина буде ефективною і проти нового штаму коронавірусу, який виявили у кількох країнах, а передовсім в Великій Британії. Для 16 мільйонів британців повернули жорсткий локдаун. Крім того, десятки країн закрили з країною кордони. Між Францією та Великою Британією довгі черги вантажівок. Прем'єр країни Борис Джонсон заспокоює, що перебоїв з доставкою продуктів та медикаментів в країну попри ізоляцію влада Великої Британії не допустить.

Повʼязані теми:

Наступна публікація