Вакцина від коронавірусу: головний санлікар розповів, чи буде Україна розроблювати свою

Вакцина від коронавірусу: головний санлікар розповів, чи буде Україна розроблювати свою

Фото: Associated Press

В світі деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень.

В світі наразі йде близько 70 розробок вакцини проти нової коронавірусної хвороби COVID-19. Але українських розробок серед них немає.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко і інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Ми зверталися до Академії медичних наук, до Академії наук з питанням того, чи можна в Україні надіятися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати у розробку лабораторних потужностей, на яких можна проводити ці дослідження, а після цього вже говорити про повноцінну розробку власної вакцини", - сказав він.

Ляшко додав, що від моменту початку розробки до завершення може пройти в середньому 18 місяців.

"Ми розуміємо, що маємо п’ятий місяць циркуляції збудника в нашій популяції, тому вакцину очікувати варто, але не варто очікувати її ось-ось, дуже швидко. Хоча деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень", - зазначив головний державний санітарний лікар.

Нагадаємо, радник американського президента Дональда Трампа з національної безпеки Роберт О'Браєн заявив, що США зможуть випередити інші країни і першими розробити вакцину проти нового коронавірусу COVID-19.

Вакцина від коронавірусу: як її створюють та коли вона з'явиться

Вакцина від коронавірусу: як її створюють та коли вона з'явиться

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація