Вакцина від коронавірусу американської компанії Moderna ефективна майже на 95%

Вакцина від коронавірусу американської компанії Moderna ефективна майже на 95%

Фото: Associated Press

Moderna - друга компанія, яка повідомляє про вражаючі попередні результати великого випробування вакцини.

Ранні результати випробувань показали, що вакцина, розроблена американською біотехнологічною компанією Moderna, ефективна на 94,5%. 

Про це компанія Moderna повідомила у понеділок, 16 листопада, пише The New York Times

Дослідники заявили, що результати були кращими, ніж вони могли собі уявити. Однак вакцина не буде широко доступною ще протягом кількох місяців, можливо, аж до весни.

На останньому етапі випробування вакцину перевіряють на 30 тисячі добровольців Під час випробування їх поділили на дві групи: одна отримувала вакцину, інша - плацебо.

Повідомляється, що 95 добровольців з усіх заразилися коронавірусом: п’ятеро були вакциновані, а інші 90 отримали ін'єкцію плацебо. Статистична різниця між двома групами дуже значна. І з 95 випадків 11 були важкими - всі в групі плацебо. 

Результати були проаналізовані незалежною комісією з моніторингу безпеки даних, призначеною Національним інститутом охорони здоров’я.

Розробники заявили, що продовжуватимуть випробування вакцини до моменту, коли кількість хворих на коронавірус серед учасників випробування досягне 151. 

Зазначимо, компанія Moderna, що базується в Кембриджі (штат Массачусетс) розробила свою вакцину у співпраці з дослідниками з Центру досліджень вакцин, що входить до складу Національного інституту алергії та інфекційних хвороб. Moderna першою у світі почала випробовувати вакцину від COVID-19 на людях.

Нагадаємо, компанія Pfizer у співпраці з BioNTech тиждень тому повідомила, що їхня вакцина є на більш ніж на 90% ефективною. Результати виявилися набагато кращі, ніж більшість експертів сподівалася. 

Американська і німецька компанії тестують вакцину від коронавірусу

Американська і німецька компанії тестують вакцину від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація