Вчені досліджували плазму вакцинованих від COVID-19, для того, щоб оцінити ймовірність перехресного імунітету з іншими коронавірусами
Вакцина від COVID-19 може частково захищати також і від інших хвороб, які викликають схожі коронавіруси.
Про це йдеться у дослідженні науковців із Північно-Західного університету США, пише news-medical.net.
Вчені досліджували плазму вакцинованих від COVID-19, для того, щоб оцінити ймовірність перехресного імунітету з іншими коронавірусами, зокрема з:
- Сарбековірусом зокрема штамом SARS-CoV-1, який у 2003 році призвів до спалаху гострого респіраторного синдрому (SARS).
- Ембековірусом, який призводить до спалаху сезонної застуди OC43.
- Мербековірусом, відповідальним за близькосхідний респіраторний синдром (MERS).
Дослідження показало, що плазма людей, вакцинованих проти SARS-CoV-2, виробляла антитіла, які забезпечували захист проти SARS-CoV-1 і коронавірусу звичайної застуди (OC43). Вчені також встановили, що миші, імунізовані вакциною проти SARS-CoV-1, розробленою в 2004 році, дали імунну відповідь проти SARS-CoV-2 (COVID-19). Також за даними науковців, коронавірусні інфекції, якими хворіла людина, можуть захистити від подальших захворювань, викликаних іншими коронавірусами.
"Ми досліджували те, коли людина заразилась одним коронавірусом, то чи може у неї бути перехресний імунітет від іншого. І наше дослідження показало, що так", - сказав доцент кафедри мікробіології та імунології Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету Пабло Пеналоза-Макмастер.
Дослідження також показало, що миші, які були імунізовані вакциною проти COVID-19, а потім зазнали впливу коронавірусу застуди (HCoV-OC43), були вже менше захищені від цього вірусу. Причина, як пояснюють вчені, полягає в тому, що SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2 - генетично схожі один на одного, тоді як коронавірус застуди відрізняється від SARS-CoV-2.
"Поки коронавіруси були схожими більш ніж на 70%, миші були захищеними. Але якби вони зазнали впливу коронавірусів зовсім іншого сімейства, вакцини могли б забезпечити менший захист", - йдеться у дослідженні.
Нагадаємо, в Україні деяким людям вводитимуть третю дозу вакцини від COVID-19: кому її рекомендуватимуть.
Читайте також:
- "Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19.
- "За цим стоїть людина": Данілов поділився своєю думкою щодо походження коронавірусу.
- Вітаміни С, D та цинк у разі COVID-19: чи можуть популярні добавки полегшити перебіг коронавірусу.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.