Вакцина від COVID-19: лікарка відділення інтенсивної терапії про те, чому ще рано святкувати

Вакцина від COVID-19: лікарка відділення інтенсивної терапії про те, чому ще рано святкувати

Спеціалістка попередила людей, що повернення до нормального життя не скоро чекає на світ.

Незважаючи на те, що програма вакцинації почала активну фазу, британська лікарка Амі Джонс говорить, що варто дотримуватися карантинних обмежень та відкласти святкування.

Про це повідомляє Sky News.

8 грудня вакцину від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech першою у світі отримала 90-річна британка. Гучно лунали радісні оплески медсестер і пацієнтів. Не дивлячись на це, консультант з інтенсивної терапії Амі Джонс заявила, що вона відчуває себе більш "обережною" у зв'язку з розгортанням вакцинації проти COVID-19. Амі Джонс, яка щойно отримала вакцину, сказала, що її настрій був не таким святковим:

"Я сподіваюся, що це схоже на світло в кінці тунелю, по якому ми йшли останні дев'ять місяців. Лікарні дуже завантажені. Я не можу просто піти звідси з вакциною в руці і намагаюся думати, що все буде добре, коли мені доведеться прийти у відділення інтенсивної терапії, повне пацієнтів з COVID. На нас чекає довгий шлях, більшу частину населення потрібно вакцинувати".

Лікарка впевнена, що "рятівна благодать" полягає в тому, що медичні працівники тепер набагато краще знають, як лікувати хворобу, але ситуація з вірусом досі моторошна:

"Кожен день до нас у лікарню приходить безліч пацієнтів - деяким з них потрібна інтенсивна терапія, і це досить молоді пацієнти з невеликою історією хвороби. Приходять думки, що "це могла бути моя мама, це могла бути моя сестра". На жаль, деякі пацієнти помирають набагато раніше свого часу. Думати, що попереду у нас ще кілька місяців для цього - досить несамовито. Сподіваюся, вакцина зробить цей шлях трохи коротше, а світло - трохи ближче".

Дослідження показали, що вакцина Pfizer-BioNTech захищає організм від коронавірусу на 95% і працює у всіх вікових групах. Лікарка Амі Джонс охарактеризувала програму впровадження вакцини як "єдиний спосіб повернутися до нормального життя", але попередила, що, оскільки це не відбудеться відразу, громадськість все ж повинна внести свій вклад:

"Різдво не за горами, але людям потрібно дотримуватися правил і намагатися захистити себе та інших людей".

На запитання про те, як лікарка почувалася, побачивши фотографії натовпу людей у торгових центрах та на різдвяних базарах, вона відповіла:

"Я думаю, що магазини переповнені людьми, життя яких, на щастя, ще не торкнувся COVID. Якби хтось з них бачив, як близька людина помирає в реанімації від цієї жахливої хвороби - вони б не пішли за покупками".

Нагадаємо, що відновлення після коронавірусу може тривати до шести місяців. У разі коронавірусної інфекції виникає не пневмонія, а вірусіндуковане ураження легень. 

Із кого розпочалась вакцинація від COVID-19 у Великій Британії

Із кого розпочалась вакцинація від COVID-19 у Великій Британії

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація