Вакцина "Спутник V" може вироблятися в Україні: у Російському держфонді зробили заяву

Вакцина "Спутник V" може вироблятися в Україні: у Російському держфонді зробили заяву

Фото: Associated Press

РФПІ готові виробляти вакцину в Україні і подати документи для її реєстрації.

У Москві відбулася зустріч керівника фонду, директора центру епідеміології та лідера партії ОПЗЖ, народного депутата України Віктора Медвечука. Вони обговорювали можливі поставки та запуск виробництва російської вакцини в Україні.

Російський фонд прямих інвестицій заявляє, що вакцина "Спутник V" може вироблятися в Україні, йдеться у повідомленні на сайті фонду.

"РФПІ готові виробляти вакцину в Україні і подати документи для її реєстрації. Випуск готової форми вакцини на території України вже налагодила одна з провідних фармацевтичних компаній - АТ "Біолік" (розташована у Харкові та займається виробництвом бактеріальних вакцин - Ред.), - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія раніше висловив думку, що російська вакцина "Супутник V" від коронавірусної хвороби COVID-19 ще не довела свою ефективність. Якщо у України буде можливість купувати якусь іншу вакцину, то точно не купуватиме у Росії. 

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф.Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Кілька країн зголосилися взяти російську вакицину для власних тестувань. Приміром, Угорщина стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату. Натомість Євросоюз не збирається купувати її. 

Старт вакцинації: хто отримав перше щеплення від COVID-19 у Великій Британії

Старт вакцинації: хто отримав перше щеплення від COVID-19 у Великій Британії

Повʼязані теми:

Наступна публікація