Вакцина проти коронавірусу - головна мішень злочинців: в Інтерполі попередили про фальсифікації

Вакцина проти коронавірусу - головна мішень злочинців: в Інтерполі попередили про фальсифікації

Фото: Associated Press

Кількість шахрайств, пов'язаних з COVID-19, збільшилась.

Організована злочинність націлена на вакцини проти коронавірусу. Правоохоронці попередили про фальсифікації, крадіжки та незаконну рекламу щеплення проти COVID-19 та грипу.

Про це повідомили в Інтерполі.

Правоохоронці навели приклади, коли рекламували та продавали фальшиві препарати. "Оскільки низка вакцин проти COVID-19 наближається до затвердження та розповсюдження у всьому світі, забезпечення безпеки ланцюга поставок та виявлення незаконних веб-сайтів, що продають фальшиву продукцію, будуть мати важливе значення", - пишуть в Інтерполі.

Там зазначили про необхідність координації між правоохоронними органами та органами охорони здоров'я. Вакцини є основною мішенню організованої злочинності.

"Поки уряди готуються до випуску вакцин, злочинні організації планують проникнути або порушити ланцюги поставок. Злочинні мережі також будуть націлені на нічого не підозрюючих громадян через підроблені веб-сайти та неправдиве лікування, що може становити значний ризик для їх здоров'я, навіть життя", - каже генсекретар Інтерполу Юрген Сток.

За його словами, важливо, щоб правоохоронні органи були якомога підготовлені до діяльності шахраїв. На думку генсекретаря, ймовірно, тестування на вірус стане більш важливим, що призведе до паралельного виробництва та розповсюдження несанкціонованих та фальсифікованих наборів для тестування.

Зі збільшенням кількості шахрайств, пов’язаних з COVID-18, Інтерпол також радить громадянам проявляти особливу обережність під час пошуку в Інтернеті медичного обладнання чи ліків.

Аналіз відділу кіберзлочинності показав, що з 3000 веб-сайтів, пов’язаних з інтернет-аптеками, які підозрюються у продажу незаконних ліків та медичних виробів, близько 1700 містили кіберзагрози, особливо фішинг та спам.

Нагадаємо, як повідомили раніше в ООН, різні зразки вакцини від коронавірусу можуть стати доступними вже в найближчі місяці. Першу ліцензію на випуск отримали американська Pfizer і німецька BioNTech.

Олександр Коляда: як працює вакцина від коронавірусу та коли її чекати в Україні

Олександр Коляда: як працює вакцина від коронавірусу та коли її чекати в Україні

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація