Вакцина Pfizer виявилася ефективною проти мутованого коронавірусу: що кажуть вчені

Дата публікації
Перегляди
1314
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вакцина Pfizer виявилася ефективною проти мутованого коронавірусу: що кажуть вчені

Фото: Associated Press

Вона ефективно нейтралізувала мутований вірус.

Вакцина Pfizer та BioNTech спрацювала проти нового варіанту коронавірусу, виявленого у Великій Британії та Південній Африці. Вчені провели дослідження і впевнилися в ефективності щеплення.

Про це пише Mirror.

Дослідники поставили під сумнів питання, чи захистять вакцини від нових варіантів, особливо від того, що є в Південній Африці. Вчені з Техаського медичного відділення показали, що вакцина ефективно нейтралізує вірус з так званою мутацією N501Y білка спайку.

"Ми побоювалися, що мутація може змусити вірус уникнути нейтралізацію антитіл, викликаною вакциною", - сказав один з провідних науковців вірусної вакцини Pfizer Філ Дорміцер.

Дослідження проводилось на крові, взятій у людей, яким зробили вакцину. Дорміцер сказав, що вакцина виявилася ефективною проти нової мутації, а також 15 інших, проти яких компанія раніше тестувала.

"Отже, ми протестували 16 різних мутацій і жодна з них насправді не мала ніякого значного впливу. Це хороша новина. Це не означає, що 17-го не буде", - сказав він.

Дорміцер зазначив, що інша мутація, виявлена ​​в південноафриканськіх країнах, яка називається мутацією E484K, також викликає занепокоєння.

Дослідники планують провести подібні тести, щоб перевірити, чи вакцина ефективна проти інших мутацій, виявлених у Великобританії та південноафриканських країнах, і сподіваються отримати більше даних протягом тижнів.

Доцент кафедри клітинної мікробіології в Університеті Редінга Саймон Кларк заявив на цьому тижні, що, хоча обидва варіанти мають деякі спільні риси, той, що знайдений в Південній Африці, "має ряд додаткових мутацій", які включають більш масштабні зміни білка.

Вакцину Pfizer і BioNTech та вакцину від Moderna Inc можна швидко змінити для того, щоб вони впоралися з новими мутаціями вірусу, якщо це необхідно.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу вже виявили щонайменше в шести країнах на трьох континентах - у Європі, Австралії та Африці. Він міг з'явитися у Великій Британії ще у вересні 2020 року. Водночас до середини листопада він поширювався досить повільно.

У Євросоюзі стартувала масова вакцинація: як країни готуються до вирішальної боротьби з інфекцією

У Євросоюзі стартувала масова вакцинація: як країни готуються до вирішальної боротьби з інфекцією

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1314
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація