В ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО назвали, хто в першу чергу має отримати вакцину від коронавірусу

В ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО назвали, хто в першу чергу має отримати вакцину від коронавірусу

Фото: Associated Press

У зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу ухвалили рішення закрити всі навчальні заклади, можливість ходити до школи втратили півтора мільярда дітей.

Вчителі та технічний персонал шкіл повинні бути в числі тих, хто зможе отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу. Сьогодні необхідно зробити все для якнайшвидшого відновлення занять в школах, а для цього в навчальних закладах повинні бути створені безпечні умови для роботи і навчання.

З таким закликом до світових лідерів звернулися генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азулай і виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор, у середу, 16 грудня, повідомляє Служба новин ООН.

Вони підкреслили, що у зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу ухвалили рішення закрити всі навчальні заклади. Можливість ходити до школи втратили півтора мільярда дітей. Багато перейшли на дистанційне навчання. Однак близько третини дітей - 463 мільйони - не можуть вчитися "на відстані", оскільки у них вдома немає комп'ютера або інтернету, або тому, що їм доводиться "боротися" за гаджети - наприклад, в багатодітних сім'ях. До того ж багато шкіл так і не змогли організувати онлайн-навчання.

В ЮНЕСКО підкреслили, що в результаті перебоїв в освіті через COVID-19 в тій чи іншій мірі постраждали не тільки діти, але і понад 100 мільйонів вчителів та технічний персонал шкіл.

Згідно з даними ЮНЕСКО, на сьогодні все ще в 27 країнах повністю закриті школи, в яких в цілому навчається понад 300 мільйонів дітей. У ЮНІСЕФ додають, що, за станом на 1 грудня в школу не ходив кожен п'ятий учень.

У ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО вважають, що закриття шкіл завдало серйозного удару по добробуту дітей, адже в багатьох країнах школи - це ще й місце, де діти можу не тільки вчитися, а й обідати і отримати медичну допомогу.

"Вакцинація вчителів стане важливим кроком на шляху до того, щоб забезпечити безперебійну роботу шкіл, налагодити загальний доступ до навчання та зробити все можливе для того, щоб надолужити згаяне в сфері освіти дітей", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що перша вакцина проти коронавірусу може з'явитися в Україні у першому півріччі 2021 року. Робити щеплення планують вже у лютому.

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація