В Європі почалася масова вакцинація від коронавірусу: як це відбувається у різних країнах

Дата публікації
Перегляди
2889
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Європі почалася масова вакцинація від коронавірусу: як це відбувається у різних країнах

Фото: Associated Press

Вакцинація добровільна та безкоштовна для громадян усіх європейських країн.

У неділю, 27 грудня, у країнах Європейського союзу стартувала масова вакцинація від коронавірусу. Громадян Німеччини, Франції, Австрії, Бельгії, Іспанії, Італії, Чехії та інших країн прищеплюють вакциною, розробленою американською компанією Pfizer і німецькою - BioNTech. Препарат виробляють на заводах Pfizer у Бельгії.

Німеччина

Офіційно початок кампанії з вакцинації населення Німеччини від коронавірусу був запланований на 27 грудня. Утім, оператор будинку для престарілих, розташованого на сході Німеччини, Тобіас Крюгер вирішив не гаяти часу. Вчора від коронавірусу щепилися близько 40 мешканців будинку для престарілих у місті Гальберштадт. Першою з вакцинованих у Німеччині стала 101-річна Едіт Квойцалла.

У рамках кампанії з вакцинації першими в Німеччині щеплення мають зробити особам, які живуть в будинках для літніх, та персоналу закладів. Потім - особам віком старше 80 років, також медперсоналу і працівникам соціальних служб. У подальшому вакцинацію поширять на людей віком старше 70 і 60 років та осіб з хронічними захворюваннями. Поступово вакцинуватимуть медиків інших категорій, співробітників поліції, пожежників, викладачів і тих, хто працює в роздрібній торгівлі.

Франція

27 грудня вакцину від COVID-19 отримають громадяни, які проживають у будинках для літніх людей у Парижі та Бургундії - це близько кількох десятків осіб.

Загалом план вакцинації складається з трьох етапів.

  • Під час першої фази, яка триватиме до лютого, планують вакцинувати близько мільйона людей. Це будуть здебільшого літні люди.
  • На другому етапі прищеплять майже 14 мільйонів людей, які перебувають у групі ризику через роботу, хронічні захворювання або віку. 
  • Решту охочих вакцинуватися від коронавірусу планують прищепити впродовж третьої фази. Очікується, що вона почнеться навесні. 
    Румунська медсестра тримає перші дози вакцини від коронавірусу / Фото: Associated Press

Іспанія

Міністерство охорони здоров'я Іспанії поділило населення на 15 груп, які зможуть отримати щеплення у порядку черги. На першому етапі (січень-березень 2021 року) вакцинують близько 2,5 мільйона людей - мешканців будинків літніх людей, медперсонал та осіб з груп ризику. Рішення про те, які групи людей і в якому порядку отримають вакцину далі, ще не прийнято. 

Австрія

Австрія, як і більшість країн, почала вакцинацію з мешканців будинків для літніх людей. Першими препарат отримають у закладах Нижньої Австрії та Відня. До кінця 2020 року країна має отримати 10 тисяч доз вакцини. Далі, у лютому-березні 2021 року прищепити планують медиків і представників "системно значущих" професій - поліцейських, викладачів, працівників харчової промисловості, транспортних компаній тощо. Загалом Австрія хоче отримати 24 мільйони доз вакцини від різних виробників від ЄС.

Італія

Одна з наймасовіших поставок вакцини Pfizer - 1,8 мільйона доз - очікується в Італії. Препарат розподілять між медперсоналом, соціальними працівниками, людьми похилого віку та іншими вразливими категоріями громадян. Перше щеплення 27 грудня отримає медсестра однієї з римських лікарень.

Бельгія

У Бельгії вакцинація почнеться на день пізніше, 28 грудня. Вакцинуватимуть спершу літніх людей, а потім медиків. Першим щеплення отримає 96-річний мешканець з будинку для літніх людей у Фландрії, а у Люксембурзі, де вакцинація теж стартує 28 грудня, - першими прищеплять медиків, які працюють з "коронавірусними" хворими. 

Лікар перевдягнений у Санта-Клауса спілкується з чоловіком, який отримав вакцину (США)

Інші країни

Планова вакцинація, зокрема, починається й у Чехії. Перші 10 тисяч доз вакцини планують розподілити між Богемією і Моравією. Водночас у Болгарії насамперед прищеплять п'ять тисяч і лікарів з Софії, Пловдива і Бургаса. Другу поставку препарата в 52 тисячі доз очікують в січні.

В Угорщині почати вакцинацію планували 27 або 28 грудня. Про це говорив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. За його словами, першими вакцинують працівників лікарень, які працюють з хворими на COVID-19. Водночас країна оголосила, що візьме участь у клінічних випробуваннях російської вакцини, яка не отримала схвалення у європейського регулятора.

У Нідерландах вакцинація розпочнеться лише після Нового року - 8 січня, оскільки не встигли підготувати необхідну IT-інфраструктуру і рекомендації для персоналу call-центрів. Першими прищеплять працівників будинків для людей похилого віку, людей, які доглядають за інвалідами та надають медичну допомогу. 

Як сказав міністр охорони здоров'я Уго де Йонг, "символічний" початок кампанії не має сенсу, оскільки медичні установи країни повинні бути готові до масової кампанії.

Коронавірус у ЄС: як європейці готуються до наймасштабнішої в історії вакцинації

Коронавірус у ЄС: як європейці готуються до наймасштабнішої в історії вакцинації

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2889
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація