В яких умовах від COVID-19 лікується кожен третій українець: спецрепортаж ТСН з райлікарні

В яких умовах від COVID-19 лікується кожен третій українець: спецрепортаж ТСН з райлікарні

Фото: ТСН

Знімальна група ТСН поїхала у місто Бобровиця і провела день з лікарями та пацієнтами звичайної районної лікарні.

207 районних лікарень підписали контракт на лікування хворих з COVID-19 на сьогодні. І чи не в кожній можна побачити дефіцит кисню, апаратів вентиляції легень та кисневих концентраторів. Місця в палатах забезпечені киснем максимум на 40%. 

Про суперечки за право дихати, провалені ліжка та як допомагає вижити картопля, йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Знімальна група ТСН поїхала у місто Бобровиця, що на Чернігівщині (за 100 кілометрів від Києва), і провела день з лікарями та пацієнтами звичайної районної лікарні.

З сусідніх сіл та містечок сюди привозять пацієнтів з підозрою на COVID-19. У таких районих лікарнях, як ця, лікується кожен третій госпіталізований пацієнт. Інфекційний корпус розташований на відстані від поліклініки та основних відділень.

Інфекційне відділення Бобровицьої лікарні / Фото: ТСН

Бобровицька лікарня має всього один поверх. Видно, що тут починали ремонт, але вистачило лише обшити вагонкою один з ґанків та замінити пару вікон.

Для медперсоналу все починається з гардероба. Його тут називають чистою зоною, адже саме тут тутешні працівники залишають свій одяг і переодягаються у захисний. Хваляться, що його достатньо, аби міняти по 3-4 рази на день.

ІНФЕКЦІЙНЕ ВІДДІЛЕННЯ

До початку серпня це було звичайне терапевтичне відділення, яке переобладнали під ковідне. Воно розраховане на 60 пацієнтів, зараз тут лежать 37 - ті, у кого COVID-19 підтверджений. Щойно вони лягають на живіт, ліжка під ними прогинаються. 

Лайфхак Бобровицької лікарні – знайти дошки і зробити з панцирної сітки нари. Петро Васильович відлежав на них два тижні і не жаліється. "Мені підклали тут дерев'яне і в мене усе чудово", - каже чоловік. 

Ліжка в інфекційному відділенні / Фото: ТСН

ПОТРЕБА В КИСНІ

У лікарні додатково кисню потребують 14 пацієнтів. "Хворі задихаються, їм потрібен кисень, розумієте? Починає на дворі сутеніти, а в них починається паніка", - каже головна медична сестра лікарні Галина Луговська. 

Кисневих концентраторів тут 12, але ця кількість постійно змінюється. Апарати можуть бути в ремонті чи просто поламатися. Віктор Старицький свій ділить із сусідом.

Однак чим важче дихати - тим важче ділитися. Буває, пацієнтів просять віддати концентратор комусь другому, а вони не хочуть маску віддавати - так і тримають її на собі. 

Фото: ТСН

ШТУЧНА ВЕНТИЛЯЦІЯ

Микола Герасименко - найважчий пацієнт відділення. На посиленому ШВЛі він вже 12 днів, а на крапельниці щодня лише витрачає близько тисячі гривень. Безкоштовно можна отримати лише найпростіші препарати. У Бобровицькій лікарні залишився останній незайнятий апарат ШВЛ.

Фото: ТСН

ПОДАЧА КИСНЮ

В одній з найкраще обладнаних палат кисень підведений до ліжок. Він подається з вулиці, де стоять балони. Одній людині балона вистачає на 10 годин дихання.

Завідувач інфекційним відділенням Сергій Солодкий каже, що тут поміщається лише три балони (один взяли на заміну і ще два повних).

"Якщо брати по правилах, то цих балонів тут має бути 40, 50…Нам обіцяли кисневу станцію, яка буде подавати на цю систему. Киснева станція з'явиться не раніше наступного року", - розповів він.

БІЛІ ЛЮДИ

У Лідії Степаненко на столі квіти - кілька днів тому в неї був день народження. За 10 днів так і не навчилася розпізнавати медиків у захисних костюмах.

"Вранці питаємо, як звати їх, бо по очах - тільки маска в них. І руки гарячі, руки горять, ми відчуваємо", - каже жінка.

Аби тут було кому працювати, скоротили персонал з інших відділень. Лікарі зізнаються, що думали, що робота звичайна, але насправді виявилася дуже складною.

Фото: ТСН

БАЖАННЯ ЖИТИ

За три місяці ця районка прийняла понад три сотні пацієнтів. 20 людей врятувати не вдалося. Ось що медики розповідають про складнощі: "Нам, лікарям, найважче - це те, що ти береш і все робиш, а він бере та й помирає. І це пояснити родичам найважче".

Їхнім пацієнтам вже навіть легше від ласкавих звернень, переконують медики: "Дівчатка - крихітки, а хлопчики - орли. Інакше не називаємо". І кожному тут треба нагадати - жити треба.

Терапевткиня Оксана Автоненко ділиться, як підбадьорює своїх пацієнтів: "Я кажу, люди в нас весна і ми будемо садити картоплю, вірте в це і ми обов'язоко всі виживемо". 

Суперечки за право дихати та провалені ліжка: в яких умовах від COVID-19 лікується кожен третій українець

Суперечки за право дихати та провалені ліжка: в яких умовах від COVID-19 лікується кожен третій українець

Повʼязані теми:

Наступна публікація