В українській розвідці назвали справжню кількість заражених коронавірусом на окупованому Донбасі

В українській розвідці назвали справжню кількість заражених коронавірусом на окупованому Донбасі

Фото: УНІАН

Окупаційні адміністрації заявляють про кілька десятків випадків зараження.

Бойовики "Л/ДНР" приховують справжню кількість заражених коронавірусом на окупованому Донбасі, називаючи кілька десятків випадків захворювання, коли насправді їх понад сотня.

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів представник Головного управління розвідки МО України Вадим Скібіцький.

"Військова розвідка України постійно відстежує ситуацію на окупованих територіях, і ми підтверджуємо, що окупаційна влада приховує реальні результати і захворювання людей, і захворювання особового складу окупаційних військ. Згідно з офіційними даними, оприлюдненими 10 квітня, всього 26 зафіксовано заражень, але за неофіційними даними, ми підрахували, це близько 150 осіб, які на сьогодні інфіковані. Крім того, є певна кількість людей, які перебувають під підозрою – це близько 350 осіб, причому з них близько 75 - "військовослужбовці", які перебувають у самоізоляції, над якими здійснюється повний контроль їхнього самопочуття", - зазначив він.

За даними розвідки, точно відомо про щонайменше 5 випадків зараження коронавірусом серед місцевих бойовиків. Водночас інформація про поширення активно приховується, але останнього тижня кількість випадків, за словами окупаційних адміністрацій, почала зростати, що могло статися через пряму вказівку з Москви.

"Але реальна картина приховується, і ми не виключаємо, що оприлюднення результатів цього тижня було здійснено через реальну вказівку з Москви щодо того, що вже необхідно подавати дані щодо реального стану епідемії на території окупованих районів", - пояснив Скібіцький.

Він також розповів, що серед місцевого населення зростає невдоволення щодо заходів, які вживаються на окупованих територіях для боротьби із коронавірусом.

"Якщо проаналізувати соцмережі і настрої населення окупованих територій, то вони занепокоєні. Занепокоєні тим, що, по-перше, Російська Федерація у зв’язку з тим, що зараз розповсюдження коронавірусу в Росії, вона зменшує допомогу окупованим територіям. По-друге, недостатньо ліків, недостатньо тестів, щоб виявити захворювання на території окупованих районів. І саме через те ми відзначаємо факти великої кількості захворювань на ГРВІ, на пневмонію, які подаються офіційно окупованою владою, але кожен з населення окупованих районів розуміє, що це може бути приховуванням захворювання на коронавірус", - зазначив представник ГУР Міноборони.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Через епідемію коронавірусу КП на Донбасі працюють в обмеженому режимі

Через епідемію коронавірусу КП на Донбасі працюють в обмеженому режимі

Повʼязані теми:

Наступна публікація