В Україні зростає попит на нянь, які перехворіли на коронавірус: за і проти такого підбору

Дата публікації
Перегляди
2107
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні зростає попит на нянь, які перехворіли на коронавірус: за і проти такого підбору

Фото: pixabay.com

Батьки почали обирати нянь не так за професійними якостями, як за тим, чи є довідка на наявність антитіл.

В Україні щодня зростає попит на доглядальниць, які вже перехворіли на коронавірусну хворобу COVID-19. Батьки почали обирати нянь не так за професійними якостями, як за тим, чи є довідка на наявність антитіл. Свій вибір аргументують обережністю. А от лікарі таку вибірковість не схвалюють.

Про це йдеться 2 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Керівниця сервісу з пошуку нянь Марина Слободянюк колись сама шукала няню для своєї доньки. Тепер допомагає іншим батькам знайти людину, яка доглядатиме за дитиною. Нянь перевіряють — репутація, освіта, досвід. Але останнім часом у батьків з'явилося ще одне прохання — наявність довідки про те, що у виховательки є антитіла.

"Майже кожна друга заявка про те, чи є у вас няня з антитілами і чи може вона нам допомогти. Батькам спокійніші, якщо вони будуть з нею працювати, вона через якийсь час не піде на лікарняний, і справді їм підтримка зараз буде, на відміну від інших нянь, які можуть узяти л/л", — розповіла Марина Слободянюк.

І нянь з антитілами теж не бракує. Бо із пів сотні жінок, які працюють у сервісі, вже близько 20 перехворіли. Всі на легку форму. Одна із них — няня Юлія Северенчук. Жінка має й довідку з лабораторії на наявність антитіл. Тож завдяки цьому має тепер більше замовлень.

"Якщо батьки пишуть, що треба людина, яка не боїться COVID-19, чи людина, яка перехворіла, пишуть мені, бо я офіційно сказала про те, що я перехворіла", — каже Юлія.

Бум на нянь з антитілами: чому батьки надають перевагу доглядальницям, які хворіли коронавірусом

Бум на нянь з антитілами: чому батьки надають перевагу доглядальницям, які хворіли коронавірусом

На думку лікарів, які не схвалюють такої вибірковості батьків у пошуку нянь, вихователі — не єдине можливе джерело зараження. Батьки та й інші діти також можуть бути контактними.

"Батьки, які наймають няню для дитини, ведуть досить соціальний спосіб життя. Вони, швидше за все, ходять на роботу, у них є якісь робочі зустрічі. Тому вони також можуть принести додому коронавірус. Так само, якщо дитина, наприклад, не тільки вдома, не тільки спілкується з нянею, а якщо вони виходять на прогулянку, якщо вона спілкується з іншими дітьми, так само є ризики", — пояснює лікарка-педіатриня Анастасія Шелевицька.

Тому лікарі радять краще просто домовитися з нянею про звичні правила безпеки — маски та миття рук. Це точно не завадить, адже інші інфекційні хвороби нікуди не ділися.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2107
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація