В Україні замість "ковідного" з'явиться новий фонд: який і на що йтимуть гроші

В Україні замість "ковідного" з'явиться новий фонд: який і на що йтимуть гроші

Створення нового фонду анонсував Дмитро Разумков.

В Україні для боротьби з коронавірусом і подоланням його наслідків буде створено окремий спеціальний Фонд. З нього гроші виділятимуться на вакцинування від коронавірусу, фінансову підтримку медиків, боротьбу з COVID-19.

Про це розповів спікер ВР Дмитро Разумков в ефірі "Сніданку з 1+1" 16 грудня.

"Торік був окремий фонд, який фінансувався для боротьби чи подолання наслідків коронавірусу. Наступного року кожне міністерство, яке безпосередньо долучене до боротьби з коронавірусом, матиме спеціальні програми для забезпечення існування держави всім необхідним", - висловився Разумков.

Зі слів голови Ради, з цього фонду гроші не будуть йти на різні напрямки, як було з "ковідним". Але в новому фонді грошей буде менше, ніж в "ковідному".

"Була велика дискусія: спочатку ми не планували створювати окремий фонд. То вчора після нарад і консультацій з представниками депутатських фракцій, урядовцями прийшли до того, що додатково буде створений спеціальний фонд. Фонд не буде ковідний, як було раніше, коли гроші йшли на різні напрямки. З нового спецфонду фінансуватимуться конкретні питання. Кошти будуть направлятися на вакцинування, боротьбу з коронавірусом, фінансову підтримку медиків", - підсумував Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 3 квітня Верховна Рада ухвалила зміни до Закону про держбюджет на 2020 рік, згідно з якими був створений спецфонд по боротьбі з коронавірусом обсягом 64,7 мільярда гривень. Як повідомило Міністерство фінансів, станом на 6 листопада 2020 року з фонду боротьби з COVID-19 вже витрачено 39 мільярдів гривень, що становить 59% від загальної суми. На що мали піти "ковідні" кошти, куди вже витратили більше половини виділеної суми та на які цілі планують спрямувати залишок, читайте в матеріалі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація