В Україні зафіксовані випадки, коли у дітей після COVID-19 розвивається запальний синдром: що відомо

В Україні зафіксовані випадки, коли у дітей після COVID-19 розвивається запальний синдром: що відомо

Іще навесні появу таких специфічних симптомів фіксували в деяких європейських країнах.

Коронавірус помолодшав. Він усе частіше вражає дітей та молодь. І хоч у дітей хвороба протікає переважно легко, серед них зросла кількість тяжкохворих. В Україні є вже декілька зафіксованих випадків, коли в дитини, яка має антитіла до COVID-19, потім розвивається синдром, під час якого страждають декілька органів одночасно.

Про це йдеться 3 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

15-річний син львів'янки Оксани Годьмаш саму хворобу переніс легко. У нього не було супутніх захворювань. Все почалося вже після одужання. Раптом температура піднялася до 39 градусів і його стан різко погіршився.

"Всі казали: "Ви перший випадок, ми не знаємо як то буде". Робили купу досліджень різних, різних аналізів здавали, і КТ, і МРТ. Були уражені практично всі системи", - розповідає матір.

Богдана доправили до педіатричного відділення Львівського Охматдиту. Там за його життя два тижні боролися не лише тамтешні лікарі, а й запрошені з інших клінік.

"Були уражені легені, печінка, шлунок, кишківник, лімфатичні вузли дуже збільшені, тому його дуже сильно болів живіт, головні болі страшні. Нам через це сказали робити МРТ головного мозку", - каже матір хлопця.

Іще навесні появу таких специфічних симптомів фіксували в деяких європейських країнах. Усіх хворих дітей об'єднувала наявність антитіл до коронавірусу. Тоді медики лише припускали, що це може бути. Нині вже називають - це мультисистемний запальний синдром, який іще називають Кавасакі-подібний синдром.

"Він пов'язаний із запаленням судин, першою чергою. Тому вражається багато органів. Це встановлено, що після, навіть не під час, а після перенесеного оцього COVID-19 розвивається цей мультисистемний запальний синдром", - пояснює завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Крамарьов.

Вірус помолодшав: чому COVID-19 все частіше вражає дітей та молодь

Вірус помолодшав: чому COVID-19 все частіше вражає дітей та молодь

Медики пояснюють, що тяжкий перебіг у дітей можуть спричинити різні причини. Передусім, це наявність хронічних захворювань. Пряма залежність існує ще й між дозою вірусу. Що вона більша - то тяжчий перебіг. І насамкінець впливає ще й стан імунної системи.

"Відомо, що діти, які хворіли на звичайні коронавірусні застудні захворювання, а таких 7 відомо, і в них може бути перехресний імунітет і до цього SARS-CoV-2", - додає Сергій Крамарьов.

Загалом від початку пандемії в Україні захворіло вже близько 38 тисяч дітей. Із них майже 40% - діти віком до 9 років. Медики пояснюють більш легкий перебіг у малюків тим, що вони мають меншу кількість рецепторів, через які коронавірус потрапляє до клітин, ніж підлітки та дорослі. Але навіть попри це вони є такими самими переносниками інфекції, як і дорослі. Тому в навчальних закладах, як і в будь-яких інших приміщеннях, важливо носити маски, дотримуватися дистанції та регулярно провітрювати приміщення.

Тим часом Богдан іще досі оговтується від перенесеної недуги. Через те, що його організм геть ослаблений, він не може повернутися до школи і навчається дистанційно.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Проблеми підлітків
Наступна публікація