В Україні з'являться чотири карантинні зони: як переглядатимуть критерії розподілу

В Україні з'являться чотири карантинні зони: як переглядатимуть критерії розподілу

Фото: Associated Press

Приналежність до тої чи іншої зони переглядатимуть кожні п'ять днів.

Кожні п'ять днів в Україні переглядатимуть приналежність регіону до тієї чи іншої зони карантину: зеленої, жовтої, помаранчевої чи червоної. 

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, рішення прийматимуть на рівні кожного окремого району чи навіть міста. Так, навіть у переважно "червоній" області, можуть бути окремі "зелені" населені пункти.

"Рахує все це відповідна програма. Якщо п'ять днів поспіль ми спостерігаємо порушення одного з показників, тоді ухвалюється рішення щодо переведення регіону в ту чи іншу зону. Перегляд відбуватиметься кожні п'ять днів", - каже Степанов.

Очільник МОЗ зауважує, що обмеження є у всіх чотирьох зонах, зокрема і в "зеленій". "Є обмеження щодо масових заходів. Тобто одна людина на п'ять квадратних метрів у приміщенні. Заповненість залів кіно та театрів повинна бути не більше 50%, а переміщення в транспорті виключно у межах передбачених сидячих місць. У червоній зоні найсуворіші карантинні обмеження. Саме там буде діяти дистанційне навчання у школах", - розповів Максим Степанов.

Очільник МОЗ Максим Степанов про ймовірну відставку та нові правила адаптивного карантину з 1 серпня

Очільник МОЗ Максим Степанов про ймовірну відставку та нові правила адаптивного карантину з 1 серпня

Він вкотре нагадав, що в нинішніх умовах коронавірусу слід користуватися масками, антисептиками, дотримувати дистанції. "Це правила, які повинні повністю увійти в наше життя",  - наголосив міністр.

Як повідомлялося, Кабмін подовжив дію адаптивного карантину в Україні через епідемію коронавірусу ще на місяць, до 31 серпня, та встановив чотири рівні епідемічної небезпеки. Йдеться про "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний" рівні карантину. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація