В Україні з'явилася перша донорка плазми для хворих на коронавірус: що відомо про жінку

Дата публікації
Перегляди
7416
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні з'явилася перша донорка плазми для хворих на коронавірус: що відомо про жінку

Плазма крові потрібна для розробки ліків проти COVID-19.

Мешканка Черкас Юлія Кикоть перехворіла коронавірусом і стала першим донором плазми крові в Україні, що може допомогти врятувати інфікованих COVID-19.

Що відомо про жінку та як у неї виявили недугу — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Юлія - підприємиця та благодійниця, дружина військовослужбовця, який зараз перебуває на Донбасі. Жінка має двох дітей: студента та школярку. Сім’я Юлії понад рік не була за кордоном, а жінка дуже здивувалася, коли в березні однією з перших у своєму місті відчула незвичні симптоми COVID-19. "У мене була підвищена температура і зник смак і нюх. Це мені здавалося звичайним грипом. Уже в лікарні на п'яту добу в мене почався дуже сильний кашель. Я кілька днів не спала", - згадує вона. 

Юлія потрапила до лікарні на четвертий день після нездужання, але виявилося, що хвороба вже мало не знищила її легені. "За три доби вірус одну легеню майже знищив. Коли я приїхала, то лікарі дивувалися, що не задихаюся. Страшно, що це відбувається дуже швидко - якщо втратити час, то вже ситуація непоправна", - розповідає черкащанка. 

Перехворіла на коронавірус та стала першим донором плазми в Україні – історія черкащанки

Перехворіла на коронавірус та стала першим донором плазми в Україні – історія черкащанки

Коли у Юлії підтвердився тест на COVID-19, то найбільше перелякалася за своїх рідних: "Я залишила дитину малу своїм батькам-пенсіонерам". Родичі інфікованої не захворіли. Після двох тижнів у лікарні та негативних повторних аналізів на COVID-19 жінку відправили доліковуватися від ускладнень додому. 

Вже вдома вона дізналася, що в Україні шукають донорів плазми крові - людей, які вже одужали від коронавірусу. Саме так Юля стала першою людиною-донором для боротьби з COVID-19 в Україні. 

Плазма крові потрібна для розробки ліків проти коронавірусу. Препарат мають виготовити з антитіл людей, які вже подолали недугу. Ці ліки можуть стати порятунком для вкрай важких хворих. Для початку досліджень і розробки препаратів потрібно зібрати принаймні 300 літрів плазми крові в майже п'ятисот донорів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
7416
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація