Плазма крові потрібна для розробки ліків проти COVID-19.
Мешканка Черкас Юлія Кикоть перехворіла коронавірусом і стала першим донором плазми крові в Україні, що може допомогти врятувати інфікованих COVID-19.
Що відомо про жінку та як у неї виявили недугу — у сюжеті Сніданку з 1+1.
Юлія - підприємиця та благодійниця, дружина військовослужбовця, який зараз перебуває на Донбасі. Жінка має двох дітей: студента та школярку. Сім’я Юлії понад рік не була за кордоном, а жінка дуже здивувалася, коли в березні однією з перших у своєму місті відчула незвичні симптоми COVID-19. "У мене була підвищена температура і зник смак і нюх. Це мені здавалося звичайним грипом. Уже в лікарні на п'яту добу в мене почався дуже сильний кашель. Я кілька днів не спала", - згадує вона.
Юлія потрапила до лікарні на четвертий день після нездужання, але виявилося, що хвороба вже мало не знищила її легені. "За три доби вірус одну легеню майже знищив. Коли я приїхала, то лікарі дивувалися, що не задихаюся. Страшно, що це відбувається дуже швидко - якщо втратити час, то вже ситуація непоправна", - розповідає черкащанка.
Коли у Юлії підтвердився тест на COVID-19, то найбільше перелякалася за своїх рідних: "Я залишила дитину малу своїм батькам-пенсіонерам". Родичі інфікованої не захворіли. Після двох тижнів у лікарні та негативних повторних аналізів на COVID-19 жінку відправили доліковуватися від ускладнень додому.
Вже вдома вона дізналася, що в Україні шукають донорів плазми крові - людей, які вже одужали від коронавірусу. Саме так Юля стала першою людиною-донором для боротьби з COVID-19 в Україні.
Плазма крові потрібна для розробки ліків проти коронавірусу. Препарат мають виготовити з антитіл людей, які вже подолали недугу. Ці ліки можуть стати порятунком для вкрай важких хворих. Для початку досліджень і розробки препаратів потрібно зібрати принаймні 300 літрів плазми крові в майже п'ятисот донорів.