В Україні тестуватимуть на коронавірус за новим алгоритмом: що змінилося

В Україні тестуватимуть на коронавірус за новим алгоритмом: що змінилося

Фото: pixabay.com

Алгоритм тестування на коронавірус повністю оновлено.

Міністерство охорони здоров'я цього тижня повністю оновило алгоритм проведення тесту на коронавірус. Тепер перевіряють і тих, у кого є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ).

Про це розповів очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу 19 грудня. 

Степанов уточнив, що окрім масового тестування, буде запроваджено скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену. Такий аналіз робитимуть людям з симптомами ГРВІ, коронавірусу та пневмонії.

Крім того, ці швидкі тести робитимуть і тим, хто контактував з хворими на коронавірус, людям, які повертаються додому з-за кордону та пацієнтам, котрі підлягають плановим госпіталізаціям.

"Ми також додали скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену. Вони будуть проводитись наступним особами: з підозрою на COVID-19, з ознаками інших респіраторних вірусних інфекцій, з ознаками пневмонії, громадянам, які були у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком COVID-19, а також що повертаються з регіонів із значним розповсюдженням COVID-19. Також громадянам, які підлягають плановій госпіталізації у лікарні у зв'язку з іншими захворюваннями", — сказав Степанов.

Голова МОЗ запевнив, що швидкі тести вже розподілили між регіонами. А 23 грудня Україна має отримати ще 1,5 млн тестів.

Нагадаємо, 19 грудня в Україні зафіксували 11 742 нові випадки коронавірусу, 213 смертей (усього — 16 469), а також 13 314 людей, які одужали (від початку пандемії — 574 536).

Тим часом, у Великій Британії виявили новий різновид коронавірусу, який може бути більш заразним за вже відомий. Він поширюється значно швидше, але не є небезпечнішим.

МОЗ розробляє Національний план впровадження вакцини проти коронавірусу

МОЗ розробляє Національний план впровадження вакцини проти коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація