В Україні проведено понад 1,2 мільйона ПЛР-тестів на коронавірус: скільки МОЗ планує робити у вересні

Дата публікації
Перегляди
446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні проведено понад 1,2 мільйона ПЛР-тестів на коронавірус: скільки МОЗ планує робити у вересні

Фото: УНІАН

Наразі лідерами з проведення лабораторних досліджень є місто Київ і Львівська та Одеська області.

В Україні лабораторіями всіх форм власності проведено 1 млн 256 тис. 698 тестувань методом ПЛР та 860 тис. 388 ІФА-тестувань на коронавірусну хворобу COVID-19 станом на 19 серпня. До середини вересня кількість ПЛР-тестувань на добу має складати 30 тисяч.

Про це у п’ятницю, 21 серпня, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час селекторної наради, передає пресслужба МОЗ на своїй сторінці у Facebook.

Також очільник МОЗ поставив таке завдання керівникам структурних підрозділів охорони здоров’я ОДА й обласних лабораторних центрів та начальниками обласних штабів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням COVID-19.

"У нас є завдання до 15 вересня вийти на рівень 30 тисяч проведених ПЛР-тестів на добу. Сьогодні лабораторні потужності дозволяють нам це робити", - заявив Степанов.

Він зазначив, що наразі лідерами з проведення лабораторних досліджень є місто Київ і Львівська та Одеська області.

Найменше досліджень проведено у таких областях:

  • Луганській - 11 035;
  • Миколаївській - 17 494;
  • Полтавській - 21 924.

"Також під час наради міністр охорони здоров’я наголосив, що в кожній області терміново має бути налагоджений алгоритм роботи гарячих ліній, які надаватимуть чіткі відповіді та поради людям щодо їхніх дій у разі появи симптомів коронавірусної хвороби", - зазначається в повідомленні.

Як тестуватимуть людей у разі піку захворюваності на коронавірус

Як тестуватимуть людей у разі піку захворюваності на коронавірус

Як повідомлялося раніше, до 20-25% проведених ПЛР-тестувань можуть не виявляти у людини COVID-19, навіть якщо вона дійсно на нього захворіла. Причинами цього може бути неспроможність тестування дати достовірний результат у разі концентрації вірусу у нижчих відділах дихального тракту.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація