В Україні пом'якшили карантин, тоді як сотні тисяч людей опинилися без роботи

В Україні пом'якшили карантин, тоді як сотні тисяч людей опинилися без роботи

Фото: УНІАН

Впадати у відчай кадровики не радять.

Карантинні обмеження слабшають. Громадський транспорт та метро працюють у звичному режимі. Найближчим часом функціонуватиме й міжнародне авіасполучення.

Послаблення обмежень може врятувати економіку, хоча значну шкоду вже завдано, і головно по людям. Сотні тисяч українців опинилися без роботи, повідомляє "Спецкор" на 2+2.

Його звуть Дмитро. Обличчя просить не показувати, а прізвище - не розкривати. Він має дружину та семирічну дитину з інвалідністю. За час карантину завод, на якому працює, тимчасово зупинився. Після послаблення обмежень підприємство знову запустилось. Та колишніх замовлень немає, які і зарплати. Натомість, накопичилися величезні кредити, які віддавати нічим.

"Вже більше 200 тисяч кредитів набрано у різних банках. Була така ситуація, що захворіла мати. Ти платиш і тупо виходять тільки відсотки. В мене вже на одній з приватівських з 25 тисяч за час пандемії, накипіло до 30тки. Їх просиш, давайте реструктуризацію. Вам по договору не положено реструктуризація, - розповідає Дмитро. - Грабувати йти чи "Немає людини, немає проблем?" Чи як?"

До карантину лаборант в одній з клінік Дніпра. Потім ізоляція, безгрошів'я та звільнення. Нині стажер в банку. "Якби була можливість, і була б лояльність в медицині, то я б залишилася працювати в цій сфері. Ми йдемо на роботу, щоб заробити гроші, і тут фігурує в основному фінансова сторона", - каже респондентка.

Підвищена тривожність та напади паніки - так характеризує нинішній стан людей фахівець з підбору кадрів. І вони, каже, не безпідставні. Наслідки карнатину поки не повністю проявились.

"Деякі бізнеси, які були заморожені, вони вийдуть з кризи, а потім зрозуміють, наприклад, що вони нерентабельні. Наприклад, якщо в ресторації було 100 посадкових місць, а за новими правилами їх має бути 35, то вони будуть скорочувати персонал. І тому, можливо, що це була оця хвиля безробіття, і, можливо, буде ще відлуння того, що відбувається на ринку зараз", - пояснює HR-експертка Тетяна Пашкіна.

Щоправда послаблення карантину дещо пожвавило ринок праці. В порівнянні з квітнем збільшилася кількість вакансій. Втім, до стабільності ще далеко. Працедавці не можуть спрогнозувати, чого чекати восени, і, відповідно, яка кількість людей матиме роботу: "Ми ще декілька років маємо розхльобувати, вибачте, те, що ми надбали".

А ось молодий український розробник екзоскелета Антон Головаченко, чиїми пристроями користуються ті, хто страждає від проблем опорно-рухового апарату, каже, що карантин його планів не змінив. Навпаки, за час ізоляції хлопець запустив новий стартап - хмарний сервіс із обслуговування таких пристроїв. Іншими словами, в базу вбивається діагноз, а програма підбирає спосіб та методи відновлення. Щоправда, його чергову ідею оцінили не в Україні, а в Сполучених Штатах.

"Ми запустили сервіс, коли людина бере пристрій, тобто знезаражений, в упаковці, користується ним, реабілітується вдома під дистанційним наглядом лікаря, і потім повертає цей пристрій назад до компанії", - розповідає Головаченко.

Карантин змінив людей, і повернутися до звичного життя вдасться не швидко. Втім, впадати у відчай кадровики не радять. На самоізоляції завжди можна займатися самовдосконаленням. І головне - не боятись нових можливостей. 

Карантинне безробіття: сотні тисяч українців опинилися без роботи

Карантинне безробіття: сотні тисяч українців опинилися без роботи

Повʼязані теми:

Наступна публікація