"В Україні починається справжня перша хвиля коронавірусу": лікар розповів, як захиститися

"В Україні починається справжня перша хвиля коронавірусу": лікар розповів, як захиститися

Фото: Associated Press

Передовсім потрібно подбати про групи ризику, каже Андрій Волянський.

В Україні вже 7 місяців триває карантин. Утім, справжня перша хвиля коронавірусу починається лише тепер.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав лікар Андрій Волянський.

"А тепер починається справжня перша хвиля. Відрив від вересневих 50 летальних випадків на добу вже стався. 100 щоденних смертей за підсумками жовтня, на жаль, стають реальністю. Харківська область стала лідером за кількістю нових інфікованих. Хочу заспокоїти земляків: раніше увійшли в хвилю – раніше вийдемо. А перехворіти в жовтні-листопаді значно краще, ніж взимку або в березні. Нашарування грипу на коронавірусну інфекцію може ускладнити перебіг", – каже лікар.

Він навів дані дослідження, де одну групу мишей інфікували вірусом грипу і коронавірусом, іншу – тільки вірусом грипу. "Тварини з першої групи вмирали в 6 разів частіше", – наголосив Волянський і закликав вакцинуватися від грипу, особливо групам ризику.

Крім щеплень, групи ризику, за словами лікаря, можна захистити, виконуючи прості речі: приміром, провітрювати приміщення, гуляти. "Обстежити щодо основного захворювання, здійснювати лікування, переводити в ремісію. Навантажувати легені та серце. Пробіжка, хода, зарядка, аеробіка, скакалка, бігова доріжка, велотренажер. Загартовування, передовсім контрастний душ. Спілкуватися з близькими в масках. Це нормально. Родичі повинні здавати тести на наявність антитіл. Наприклад, раз на місяць. За моїми даними, від 5% до 10% мешканців Харкова вже мають антитіла. Повторні захворювання COVID-19, про які так багато пишуть в Мережі – виняток, а не правило. Антитіла повинні зберігатися не менше року, хоча антитіла – лише маркер відповіді, специфічна імунна відповідь на повторний контакт забезпечується комплексом клітинних і гуморальних факторів", – каже Волянський.

На думку лікаря, тестувати на антитіла потрібно всі категорії населення: "І тоді у нас з'являться лікарі, які не можуть заразити пацієнтів і заразитися самі, водії, які не можуть заразити пасажирів і заразитися від них, волонтери, які можуть допомагати людям із груп ризику без ризику для останніх і для себе".

Окрема проблема, за словами Волянського, амбулаторне лікування. "90% інфікованих не потребують госпіталізації. Але у сімейних лікарів немає реальної можливості обслуговувати численних людей з позитивним результатом ПЛР, але мінімальною симптоматикою. А їх треба оглянути, послухати, дати рекомендації, контролювати стан", – додав лікар

За його словами, наразі завдання просте – "без паніки і локдаунів, спокійно і впевнено пройти першу хвилю, реально захищаючи групи ризику і мінімізуючи втрати".

Нагадаємо, раніше лікарка з Дніпра розповіла, хто з пацієнтів з COVID-19 найчастіше потрапляє до реанімації.

Як підтримувати організм під час захворювання на коронавірус та після одужання – поради лікарів

Як підтримувати організм під час захворювання на коронавірус та після одужання – поради лікарів

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація