В Україні почали готуватися до другої хвилі пандемії коронавірусу - Ляшко

В Україні почали готуватися до другої хвилі пандемії коронавірусу - Ляшко

Фото: УНІАН

Підготовчі заходи нині зосереджені у Чернівецькій області.

В Україні розпочалася підготовка системи охорони здоров’я до прийняття хворих під час другої та наступних хвиль пандемії COVID-19.

Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі передачі "Свобода слова Савіка Шустера", пише "РБК-Україна".

За словами Ляшка, в Україні нині є 26 тисяч пустих ліжко-місць, а також 2,5 тисяч апаратів штучної вентиляції легень. Інфікованими COVID-19 нині зайняті три тисячі ліжок, а ще бизько 60 пацієнтів підключені до апаратів ШВЛ. 

"Тобто ми маємо 10 відсотків зайнятості тих ліжок, які готові приймати хворих. Це перша хвиля. Далі друга та третя хвиля вже продумана для перепрофілізації", - зазначив Ляшко.

Він наголосив, що підготовчі заходи нині зосереджені у Чернівецькій області, яка є лідером за кількістю випадків зараження новим типом коронавірусу. За його словами, на Буковині спостерігають найбільшу завантаженість ліжко-місць для інфікованих COVID-19.

"Зараз підготовлено новий заклад вже в Чернівцях на 72 ліжка, який буде приймати хворих. Тому, коли ми говоримо про послаблення карантину, ми не говоримо про те, що ми вже позбулися спалаху і епідемії", - повідомив головний санітарний лікар.

Нагадаємо, що 8 травня у Чернівецькій області повідомили про ще 82 випадки COVID-19. Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 2 179 людей. З них 74 пацієнти померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 317 - одужали та виписалися з лікарень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація