В Україні планують дозволити всім громадянам другу бустерну дозу від Covid-19 – Кузін

В Україні планують дозволити всім громадянам другу бустерну дозу від Covid-19 – Кузін

Фото: Associated Press

МОЗ рекомендуватиме робити другий бустер всім людям в залежності від їхнього бажання.

Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість розширити проведення другого бустерного щеплення від коронавірусу для всіх бажаючих.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін сказав, що в Україні можуть ухвалити рішення і дозволити другу бустерну дозу від Covid-19 всім охочим.  

Про це він розповів у інтерв'ю "Укрінформу".

"Найближчим часом, скоріш за все, буде ухвалено рішення про розширення другого бустеру на всіх. Ми будемо рекомендувати та давати можливість робити другий бустер для всіх людей в залежності від їх бажання. Така опція буде надана, думаю, до середини вересня. Йдеться про те, що коли людина буде звертатися до пункту щеплення, то їй не відмовлять у вакцинації", - сказав він.

За його словами, наразі в Україні спостерігається циркуляція штаму Омікрон, але невідомо, як буде мутувати вірус.

Кузін нагадав, що оптимальним терміном введення бустеру є від 6 до 9 місяців після базового курсу.

Також вакцинацію варто пройти, за словами держсанлікаря, і для того, щоб не мати проблем з визнанням ковід-сертифікатів за кордоном.

"У Європі, до прикладу, трохи інші механізми їх формування. Людина, яка пропустила бустер, вважається невакцинованою. Зараз деякі країни починають поступово повертати ковід-сертифікати. Якщо раніше вони їх скасували, то зараз ми бачимо, що хтось від 1 жовтня, хтось від 1 листопада починає їх поступово поновлювати", - сказав Кузін.

Нагадаємо, міністерство охорони здоров'я України дозволило вводити другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19. Щеплення можуть отримати люди віком понад 60 років, а також повнолітні, які мають хронічні хвороби.

Читайте також:

COVID наступає: хто може робити бустерне щеплення і якими вакцинами - Олександр Заіка в ТСН

COVID наступає: хто може робити бустерне щеплення і якими вакцинами - Олександр Заіка в ТСН

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцина проти коронавірусу
Наступна публікація