В Україні після Великодня спалаху коронавірусу не відбулося - Ляшко

В Україні після Великодня спалаху коронавірусу не відбулося - Ляшко

Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар вважає, що сплеск COVID-19 ще можливий.

Через тиждень піся Великодня прогнозованого спалаху нового типу коронавірусу COVID-19 в Україні не сталося. 

Однак, ймовірність сплеску інфекції в МОЗ не виключають. Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

"Робота, яку було проведено під час великодніх свят, дала ефект. Замість 8 мільйонів осіб, які зазвичай ходять до храмів, до церков пішли 130 тисяч громадян", - зазначив посадовець.

За його словами, якщо українці продовжать дотримуватися самоізоляції, то "країна рухається в тому режимі, який було прогнозовано".

Нагадаємо, що на Великдень святкові богослужіння проходили загалом у 13 658 храмах. Публічну безпеку і порядок забезпечували 26,5 тис. поліцейських, військовослужбовців Нацгвардії. Порушення карантинних обмежень зафіксували лише у 19 випадках. 

Без масок і дистанції: де в Україні порушили карантин на Великдень

Без масок і дистанції: де в Україні порушили карантин на Великдень

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація