В Україні наразі вивчають три механізми, як доставити та зберігати вакцину від коронавірусу — Ляшко

В Україні наразі вивчають три механізми, як доставити та зберігати вакцину від коронавірусу — Ляшко

Фото: Associated Press

Україна найбільше наразі готова прийняти вакцини з температурою зберігання +2°C, +8°C, каже Віктор Ляшко.

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики наразі оцінює три різні механізми постачання до України вакцин від нового коронавірусу COVID-19, оскільки звичайні умови транспортування в Україні передбачають температуру зберігання +2°C, +8°C, а дві потенційні вакцини вимагають температуру для зберігання -20°C та -70°C.

Про це 19 листопада в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Національна технічна група експертів вже сьогодні оцінює повністю три різні механізми доставки вакцини і зберігання. Чому кажу про три різні? Тому що дві з вакцин, які вже озвучили, що дають 95% ефективності, наразі мають температуру для зберігання -20°C та -70°C. Україна таку вакцину ніколи не отримувала й не транспортувала. Звичайні умови транспортування у нас — це +2°C, +8°C", — зазначив він.

За словами Віктора Ляшка, Національна технічна група експертів, до якої входять провідні імунологи, інфекціоністи, епідеміологи, а також люди, які можуть і вміють організувати логістику фармацевтичних препаратів, займається питанням про те, як до України можна поставити і скільки можна прийняти вакцини за різних умов її зберігання.

"Так, Україна найбільше готова наразі прийняти вакцини з температурою зберігання +2°C, +8°C. Але інші механізми ми також оцінюємо", — додав головний санітарний лікар.

Три різні механізми доставки вакцини і зберігання – Віктор Ляшко про щеплення від коронавірусу

Три різні механізми доставки вакцини і зберігання – Віктор Ляшко про щеплення від коронавірусу

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні розглядають проведення щеплення від COVID-19, щойно з'явиться вакцина. Охопити вакцинацією прагнуть якомога більше населення. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація