В Україні кисню для хворих на COVID-19 достатньо, однак є проблема з ємністю - Степанов

Дата публікації
Перегляди
426
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні кисню для хворих на COVID-19 достатньо, однак є проблема з ємністю - Степанов

Фото: Associated Press

В Україні наразі понад 17 тисяч ліжок з киснем, каже очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що розв'язання проблеми з браком кисню для критично хворих на коронавірус має дві складових. 

Про це він сказав в інтерв'ю спеціальному кореспонденту ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнку. 

"Перша: ліжка з підведеним киснем. Це питання, над яким ми працюємо від липня. У липні, у серпні ми давали відповідне завдання органам місцевої влади, щоб кількість ліжок з підведеним киснем була збільшена до 41 тисяч в країні. Ця цифра: 80% від загальної кількості ліжок, які можуть бути відведені на лікування хворих на COVID-19. Загалом їх 52 тисячі, це максимум, 30% від усього ліжкового фонду, без урахування пологових та психіатричних лікарень", - сказав він.

За словами Степанова, на початку травня в Україні було 3,5 тисячі ліжок з киснем, на кінець серпня - 8,8 тисячі, і зараз вже понад 17 тисяч.

"Зараз завдання, щоб на середину листопада було 26 тисяч таких ліжок і до грудня ми вийшли на 41 тисячу.  Це максимальні терміни. Для цього були виділені кошти, зокрема 57 млн субвенції для регіонів. Зараз вони подали додаткові потреби в коштах і вони також будуть виділені", - додав він.

За його словами, друга складова розв'язання проблеми – забезпеченість киснем.

"Тут інколи бувають спекуляції. У нас в країні достатня кількість виробників кисню і ми здатні в повному обсязі забезпечувати. Його в рази більше. 16 виробників кисню. На прохання інших ми дуже швидко робимо сертифікацію... Єдина проблема у самій тарі. Це балони або бочки. Це питання ми переадресували до Міністерства економіки, ми спілкуємося з областями. Це не наша зона відповідальності. Друга ситуація: іноді лікарні звертається, ми це точково вирішуємо", - додав він.

Повне інтерв'ю читайте на сайті ТСН.ua.

Якщо ми дійдемо до 20 тисяч за добу, у нас буде 100% заповнення ліжок - Степанов

Якщо ми дійдемо до 20 тисяч за добу, у нас буде 100% заповнення ліжок - Степанов

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
426
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація