В Україні фіксують зниження захворюваності на коронавірус: що насправді криється в щоденній статистиці

В Україні фіксують зниження захворюваності на коронавірус: що насправді криється в щоденній статистиці

Фото: Associated Press

В уряді кажуть, що протягом останніх днів робили менше ПЛР-тестів.

Кілька останніх днів ми спостерігаємо зниження щоденної статистики нових хворих на коронавірус. В уряді кажуть, що протягом останніх днів робили менше тестів. Причина - зменшення звернень від українців. 

Що насправді криється в цифрах, що кажуть в лабораторіях і в незалежних аналітиків, розповіли у сюжеті "Сніданку з 1+1".

На минулому тижні було виявлено 78 719 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Позаминулого тижня - 89 322 випадки. Утім, до оптимістичної реальності поки далеко, пояснює академік Сергій Комісаренко. За його словами, коронавірус навпаки став агресивнішим. "Відбулася мутація. Цього було достатньо, щоб вірус став більш контагіозним. Хоча він не став летальним. Хоча важко передбачити майбутнє цього вірусу", - наголосив академік НАН України.

Щоб перевірити чи дійсно є спад захворюваності, "Сніданок" звернувся до однієї з найбільших в Україні мереж медичних лабораторій, де щодня аналізують тисячі зразків. "Місяць тому ми виконували близько 6,5 тисячі тестів протягом дня, які стосують гострої фазіи. Зараз близько 4,5 тисячі тестів. Я припускаю, що люди в якійсь мірі боятися отримати позитивний результат і опинитися на лікарняному ліжку в новорічні свята", - вважає комерційний директор мережі медичних лабораторій Микола Скавронський. 

Та на тлі падіння кількості проведених аналізів в цій лабораторії фіксують зростання відсотока позитивних тестів на антитіла у хворих в активній фазі. "Частка позитивних серед ПЛР-тестування істотно зменшилась від 36% до 31%. Натомість зросли позитивні результати тих, хто здає аналіз на антитіла. Саме це і компенсувало зменшення ПЛР", - додає фахівець.

Що стало причиною зниження щоденної статистики хворих на коронавірус

Що стало причиною зниження щоденної статистики хворих на коронавірус

Те, що ситуація зі статистикою не втішна підтверджує й незалежний експерт, системний аналітик Євген Істребін. Він від початку пандемії в Україні аналізує не тільки щоденний приріст, а й відсоток важких госпіталізованих. "Наприклад, зокрема в Києві в в реанімаціях на вчорашній ранок перебувало 208 пацієнтів. Це абсолютний рекорд за весь час пандемії. Щодо кількості пацієнтів на ШВЛ, то три дні тому відбувся різкий стрибок відразу на 50%", - розповів він. 

Своєю чергою, влада робити прогнозів не береться. Але два сценарії розглядає. "Ми чекаємо на дуже великий ріст після свят. Якщо ми побачимо, що кількість зменшуватиметься, тоді і 8 січня (дата початку локдауну - Ред.) може бути відмінено. Навіщо закривати країну на локдаун, якщо у нас стабільна ситуація і навіть іде зменшення", - пояснив  голова комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація