В Україні дозволять проводити планові операції та шпиталізації: які умови

В Україні дозволять проводити планові операції та шпиталізації: які умови

Фото: pixabay.com

Уряд уже вніс відповідні зміни до постанови про запровадження карантинних обмежень.

Відновлення планових операцій та шпиталізацій. Таке карантинне послаблення анонсували в Міністерстві охорони здоров’я вже від завтра. Від кінця березня через карантин лікарні приймали лише хворих, які потребували невідкладного втручання. Кого дозволять оперувати тепер і за яких умов, ідеться в сюжеті ТСН 19:30.

Тепер у лікарнях  чекають і на тих, хто потребує планової госпіталізації або ж операції якомога швидше. Уряд уже вніс відповідні зміни до постанови про запровадження карантинних обмежень. Від завтра пацієнти за життєвими показниками зможуть отримати необхідну допомогу. Утім за умови, що вони пройдуть тест на коронавірус.

"Щоб не було жодних заражень, зокрема наших медпрацівників, ці госпіталізації для проведення операцій будуть здійснюватися виключно після тестування методом ПЛР. Ризик інфікування медпрацівників ми знизимо до нуля", — каже міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Чи підлягаєте  під таку категорію пацієнтів, можна дізнатися у свого сімейного лікаря або ж у лікаря вузької спеціалізації дистанційно. З початку карантину медики перейшли в онлайн-режим. Свої номери телефонів виклали у вільний доступ і безкоштовно консультують пацієнтів. Лікарі визнають, що віртуальний огляд не може замінити реального. Але в будь-якому разі це дає змогу вчасно зреагувати і не запустити хвороби.

"Це добре для того, щоби пацієнту визначити: чи в нього термінова чи ні, тобто чи потрібно негайно цією проблемою займатися чи він має певний запас часу, щоби дістатися до лікувальної установи і вирішити якісь свої питання перед тим", - каже травматолог Дмитро Яровий.

У пана Дмитра кількість звернень за час карантину зросла  втричі. А в столичному інституті імені Амосова навпаки знизилась. За час карантину до них звернулось удвічі менше людей із серцевими проблемами, ніж зазвичай. Медики в усьому світі припускали, що через зростання рівня стресу та зменшення фізичної активності, кількість гострих станів збільшиться. Але натомість лікарі зі Сполучених Штатів та Іспанії занепокоєні: кудись поділись усі так звані нековідні пацієнти.

Серед можливих причин є і гіпотеза про захисну реакцію організму. Можливо, впливає і зміна способу життя. Достеменно ніхто не може пояснити такий феномен. Як і те, які наслідки це може мати для нас у майбутньому. 

Уряд планує відновити планові операції для хворих, але за умови проходження тесту на коронавірус

Уряд планує відновити планові операції для хворих, але за умови проходження тесту на коронавірус

"Є припущення, що оце стримування рівня нековідної патології призведе до того, що вже після закінчення всієї цієї ситуації, ми отримаємо вибух, бо резерви організму мають межу і після цього хронічного довготриваючого стресу, це все матиме якийсь ефект", - вважає фахівчиня з питань розвитку медичних установ Олена Черненко.

Лікарі закликають при будь-яких погіршеннях самопочуття обов’язково звертатися по допомогу, щоб її могли надати своєчасно.

Кореспондентка ТСН Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Наступна публікація