В Україні дозволили використовувати експериментальні препарати для лікування коронавірусу до 2021 року

В Україні дозволили використовувати експериментальні препарати для лікування коронавірусу до 2021 року

Фото: Фотограф Максим Козменко

Йдеться про випадки, коли лише новий препарат може врятувати життя пацієнта.

В Україні продовжено дозвіл на експериментальні препарати для лікування коронавірусу COVID-19. У п’ятницю, 19 червня, Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт.

Ці препарати зможуть застосовуватися лише за згодою пацієнта або його близьких родичів. Про це повідомляє пресслужба партії "Слуга народу".

"Пандемія COVID-19 в Україні поки не спадає, спрогнозувати ситуацію з її поширенням неможливо. Ніхто не застрахований від нового сплеску захворюваності. А тому ми маємо й надалі оперативно реагувати на ці виклики, забезпечувати доступ хворих на коронавірус до ліків, а також сприяти скороченню темпів поширення хвороби. Законопроєкт № 3636, нині ухвалений парламентом, продовжує термін дії закону про лікування COVID-19 від 1 липня 2020 року до 1 січня 2021 року", - йдеться в повідомленні.

Так, закон, зокрема, передбачає, що для лікування COVID-19, окрім зареєстрованих, можуть застосовуватися ліки, які поки не є зареєстрованими, однак пройшли клінічні випробування і рекомендовані офіційними органами США чи країн ЄС.

Мова про випадки, коли лише новий препарат може врятувати життя пацієнта.

"Це не наше ноу-хау, така практика діє в багатьох країнах. Система охорони здоров’я Великої Британії дозволяє неліцензійне використання лікарських засобів, коли клінічна потреба не може бути задоволена ліцензованими ліками. Наприклад, у період епідемій та пандемій", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що у п'ятницю, 19 червня, в Україні знову встановлено новий антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом. За останню добу інфікувалося понад 900 українців. Найбільше хворих продовжує фіксувати Львівська область. Загалом в країні вже інфіковано 34 984 людини.

В Україні збільшилося навантаження на лікарні, де лікують пацієнтів з коронавірусом

В Україні збільшилося навантаження на лікарні, де лікують пацієнтів з коронавірусом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація