В Україні буде до 9 тисяч нових випадків коронавірусу щодня — ВООЗ

В Україні буде до 9 тисяч нових випадків коронавірусу щодня — ВООЗ

Фото: УНІАН

В Європі теж кількість хворих буде зростати.

До кінця року, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на коронавірус.

Про це в інтерв'ю Суспільному опублікованому 1 жовтня, розповів керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт.

Він зазначив, що також спостерігається все більше випадків COVID-19 у Європі, адже хворобу поки не викорінили.

"Найближчими місяцями ми очікуємо, що кількість випадків перевищить 5 тисяч, і може складати від 7 до 9 тисяч випадків на день. В цьому ж контексті ми також спостерігаємо все більше випадків у Європі, - пояснив Хабіхт. - В Україні ще й досі спостерігається передавання вірусу в громадах. Ми не звузили передаванння до кластерного поширення (через соціальні зв'язки: сім'я, клас в школі, працівники одного відділу - ред.), до якого йде багато країн Європи. З наших досліджень ми знаємо, що лише кожна четверта особа регулярно миє руки. Також бачимо, що кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції, коли відвідує різні заходи".

На запитання, як за його прогнозом, до кінця року буде зростати кількість випадків захворювання, Хабіхт відповів:

"Важко давати якусь оцінку. Але якщо в грудні ми почнемо фіксувати більше ніж 9 тисяч випадків за день, то я буду трохи більше стурбований", - резюмував він.

Нагадаємо, у четвер, 1 жовтня, в Україні зафіксували черговий антирекорд - 4 069 нових випадків COVID-19, 64 смерті (усього - 4 193) та 2 083 людини, які одужали (від початку пандемії - 94 443).

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація