В Ухані зберігаються штами коронавірусів, але не ті: Китай відповів на закиди щодо витоку інфекції

В Ухані зберігаються штами коронавірусів, але не ті: Китай відповів на закиди щодо витоку інфекції

Фото: Associated Press

Одна з команд дослідників інституту вірусології вивчала коронавіруси кажанів від 2004 року

Вірусологічний інститут Китаю, який США підозрюють у витоку інфекції COVID-19, має три живі штами коронавірусу кажана, але жоден не відповідає новому світовому зараженню. Так стверджує директор центру.

Директор Уханського вірусологічного інституту у ефірі національного китайського телебачення заявив, що закиди Трампа та інших політиків, що вірус міг витекти з лабораторію "абсолютним фабрикуванням".

Як зазначає AFP, інтерв’ю було записане 13 травня, але показали його у суботу, 24 травня, ввечері. Директор центру каже, що в уханьських лабораторіях "ізольовані та виділені деякі коронавіруси від кажанів".

"Зараз у нас є три штами живого вірусу. Але їхня найбільша схожість з SARS-CoV-2 досягає лише 79,8%", - зазначив вчений на доказ того, що лабораторії Уханю не мали в себе збудника COVID-19.

Одна з команд дослідників інституту вивчала коронавіруси кажанів від 2004 року та фокусувалась на "відстеженні джерела SARS", що спричинив інший спалах близько 20 років тому.

"Ми знаємо, що геном SARS-CoV-2 тільки приблизно на 80% схожий на геном SARS. І це величезна різниця", - запевняє науковець.

Своєю чергою, міністр закордонних справ Китаю у неділю заявив, що засуджує спроби американських політиків "сфабрикувати чутки" про походження патогенів і "цькують Китай". Водночас міністр заявив, що Китає буде відкритим до міжнародної співпраці щодо виявлення джерела походження коронавірусу, також країна підтримає будь-яке "політично незаангажоване" розслідування.

Нагадаємо, цього тижня Асамблея ВООЗ мала ухвалити скандальну резолюцію щодо боротьби з коронавірусом, де напряму б озвучувались закиди у бік Китаю і зокрема Уханю. Однак, жорсткі формулювання з документу зникли. Як світова пандемія перетворилася на протистояння США та Китаю, дивіться у сюжеті:

Битва двох головних економік світу: як США та Китай використовують пандемію у власних інтересах 

Битва двох головних економік світу: як США та Китай використовують пандемію у власних інтересах 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація