Одна з команд дослідників інституту вірусології вивчала коронавіруси кажанів від 2004 року
Вірусологічний інститут Китаю, який США підозрюють у витоку інфекції COVID-19, має три живі штами коронавірусу кажана, але жоден не відповідає новому світовому зараженню. Так стверджує директор центру.
Директор Уханського вірусологічного інституту у ефірі національного китайського телебачення заявив, що закиди Трампа та інших політиків, що вірус міг витекти з лабораторію "абсолютним фабрикуванням".
Як зазначає AFP, інтерв’ю було записане 13 травня, але показали його у суботу, 24 травня, ввечері. Директор центру каже, що в уханьських лабораторіях "ізольовані та виділені деякі коронавіруси від кажанів".
"Зараз у нас є три штами живого вірусу. Але їхня найбільша схожість з SARS-CoV-2 досягає лише 79,8%", - зазначив вчений на доказ того, що лабораторії Уханю не мали в себе збудника COVID-19.
Одна з команд дослідників інституту вивчала коронавіруси кажанів від 2004 року та фокусувалась на "відстеженні джерела SARS", що спричинив інший спалах близько 20 років тому.
"Ми знаємо, що геном SARS-CoV-2 тільки приблизно на 80% схожий на геном SARS. І це величезна різниця", - запевняє науковець.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Китаю у неділю заявив, що засуджує спроби американських політиків "сфабрикувати чутки" про походження патогенів і "цькують Китай". Водночас міністр заявив, що Китає буде відкритим до міжнародної співпраці щодо виявлення джерела походження коронавірусу, також країна підтримає будь-яке "політично незаангажоване" розслідування.
Нагадаємо, цього тижня Асамблея ВООЗ мала ухвалити скандальну резолюцію щодо боротьби з коронавірусом, де напряму б озвучувались закиди у бік Китаю і зокрема Уханю. Однак, жорсткі формулювання з документу зникли. Як світова пандемія перетворилася на протистояння США та Китаю, дивіться у сюжеті: