В Росії розповіли, як та коли планують послаблювати карантин

В Росії розповіли, як та коли планують послаблювати карантин

Фото: Associated Press

Нині в країні зареєстровано майже 150 тисяч хворих на коронавірус.

Заборону на проведення масових заходів в Росії знімуть останньою чергою. Про це повідомила голова Росспоживнагляду Анна Попова, передає Interfax.

"Є правило епідеміологічне: ми виходимо з режиму обмежень так само, як ми і входили в режим — поступово знімаємо. Останніми обеженнями, які буде знято — за заборона проведення масових заходів", — заявила вона.

Вона підкреслила, що "це буде фінальною точкою". Водночас за її словами, якщо ситуація з поширенням коронавірусу в Росії сприятиме, то вже 12 травня карантинні заходи почнуть послаблювати.

Попова вважає, що обмеження можуть зберегтися для людей пенсійного віку та тих, хто має хронічні паталогії доти, доки не буде знайдено ліків від нової коронавірусної хвороби.

Голова Росспоживнагляду розповіла, що темп приросту кількості захворювань коронавірусом в РФ знижується.

Напередодні повідомлялося, що станом на ранок 4 травня в Росії зафіксовано 10 581 нових випадків коронавірусної інфекції, на 52 менше, ніж днем раніше. Загальна кількість інфікованих зросла до 145 268 осіб.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація