Напередодні українська сторона перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проєкту резолюції, що містив маніпуляцію.
Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти нової коронавірусної інфекції COVID-19.
Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає "Укрінформ".
Ініціаторами документа виступили Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур і Швейцарія, а співавторами - 188 держав, серед яких Україна.
"Україна підтримала резолюцію, яка підтверджує міжнародну єдність і визнає центральну роль системи ООН у координації глобальних дій проти поширення COVID-19", - зазначив Ніколенко, додавши, що Україна привітала заклик генсека ООН до урядів зосередитися на вирішенні надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я та докласти зусиль для послаблення негативних соціальних та економічних наслідків пандемії.
В ухваленій резолюції підкреслили необхідність дотримання прав людини, уникнення дискримінації та ксенофобії. Також документ закликає міжнародну спільноту ділитися інформацією, науковими знаннями й досягненнями задля боротьби з коронавірусом.
Зазначимо також, що напередодні українська сторона першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проєкту резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)".
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба: "У тексті за цією шляхетною назвою є багато правильних речей і одна маніпуляція, що може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки - запуск процесу скасування міжнародних санкцій".
За словами посадовця, українська сторона виступила за іншу резолюцію ГА ООН на цю тему, що "не містить маніпуляцій, і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН".
Щойно Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції...
Опубліковано Dmytro Kuleba Четвер, 2 квітня 2020 р.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!