В одній із лікарень тримали виділені на COVID-19 кошти, а пацієнтів змушували самих усе купувати — МОЗ

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В одній із лікарень тримали виділені на COVID-19 кошти, а пацієнтів змушували самих усе купувати — МОЗ

Фото: УНІАН

На одного хворого на коронавірус закладено від 13 до 40 тисяч гривень, каже очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що в одній із лікарень Вінниці тримали кошти, отриманні на лікування коронавірусу, на рахунку. Водночас змушували пацієнтів закуповувати ліки самих.

Про це він сказав в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" 15 жовтня.

"Це неприпустимо і буде відповідна реакція... У тарифі, який закладений на лікування хворих, сума коштів, становить від 13 до 40 тисяч гривень. У п’ятницю ми ухвалили постанову, яка ще запроваджує додаткові коефіціенти у зв’язку із різким збільшенням хворих у наших лікарнях, щоб ця сума ще збільшилася. НСЗУ за моїм дорученням обраховує збільшення додаткових коштів на кисень через велике використання. Також ми заклали кошти на сам процес тестування, яке відбувається у багатьох лікарнях", — сказав Степанов.

Він також додав, що ухвалено рішення про виділення коштів на закупівлю вакцин саме для груп ризику.

"У групі ризику у нас всі медпрацівники, працівники освіти, Нацполіції, Нацгвардії, прикордонники. Загальна кількість вакцин, які ми закуповуємо — 1 млн 410 тис. доз. Зараз закупівля йде через міжнародну організацію, яка виходить на ринок і закуповує. У нас є підтвердження близько 100 тисяч доз щодо завозу до України, ми чекаємо підтвердження на 150 тисяч доз", — додав він.

Ліки, якими лікують коронавірус, є на ринку, додав Степанов.

"Лікарські засоби такі, як дексаметазон, і інші глюкокортикоїди, є на ринку. Понад те, ми постійно спілкуємося з нашими постачальниками, щоб ліки були в максимальній кількості. Ми ще додатково закуповуємо ті лікарські засоби, які є в протоколі (МОЗ для лікування коронавірусу. — Ред.), але є достатньо дорогими, зокрема такі, як "Ремдесивір". Уже укладена угода на постачання для лікування 28 тисяч хворих цим лікарським засобом. До кінця наступного тижня ми повинні отримати перші 18 тисяч доз, які відразу буде розподілено у регіонах", — зауважив міністр.

Він додав, що завершилися клінічні випробування українського лікарського засобу "Біовен" і він "показав гарні результати".

"Ми його додаємо в протокол і теж будемо його централізовано закуповувати", — зауважив Степанов.

Міністр додав, що багато людей відразу починають використовувати антибіотики, однак цього у жодному разі не потрібно робити.

"Тому що відразу в людини виникає антибіотикорезистентність і потім, коли вже необхідно використовувати ці антибіотики, є певна проблема", — зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов розповів про закупівлю вакцини для груп ризику та постачання ліків в Україну

Максим Степанов розповів про закупівлю вакцини для груп ризику та постачання ліків в Україну

Нагадаємо, у четвер, 15 жовтня, в Україні зафіксували 5 062 нових випадки COVID-19, 73 смерті (усього — 5 302) та 951 людину, яка одужала (від початку пандемії — 119 650). 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація