В Одесі посилили карантин: що заборонено

В Одесі посилили карантин: що заборонено

Фото: УНІАН

Правоохоронці перевірятимуть, як люди дотримуються заходів у транспорті, на пляжах та ринках.

Відсьогодні, 22 червня, в Одесі через збільшення випадків інфікування коронавірусом посилюють карантинні обмеження.

Відповідне рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської міськради, повідомили у пресслужбі мерії.

"З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території міста Одеси забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації", - йдеться у повідомленні.

Також в Одесі заборонили відвідувати заклади освіти її здобувачами в групах понад 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, зокрема тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден.

"Забороняється проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра", - додали у міськраді.

До того ж у місті не дозволена діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

"Забороняється здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень міськими автобусними маршрутами у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення", - наголошується у документі.

Водночас міська влада закликала власників підприємств та компаній запровадити гнучкий режим робочого часу, щоби уникнути скупчення людей, які дістаються на роботу, а Департамент транспорту та організації зв’язку має скорегувати маршрути руху громадського транспорту.

Окрім цього в Одесі заборонено здійснення роздрібної стихійної торгівлі на пляжах міста Одеси і рекреаційних зонах, а орендарів пляжів зобов’язали забезпечити 1,5-метрову відстань між шезлонгами.

У ресторанах відстань між столиками має становити також 1,5 метри і розміщуватися за ними може не більше чотирьох осіб.

Також зазначається, що дотримання карантинних заходів контролюватиме Нацполіція, яка проводитиме рейди.

Нагадаємо, в Україні станом на 22 червня зафіксували 37 241 випадків зараження коронавірусом. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на майже 700.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація