В Одесі опорна лікарня виявилася неготовою до приймання заражених коронавірусом

В Одесі опорна лікарня виявилася неготовою до приймання заражених коронавірусом

Фото: ТСН.ua

Влада приїхала з терміновою перевіркою до медичного закладу.

Після відеозвернення одеських лікарів, які скаржилися на неготовність свого закладу до приймання першої хвилі інфікованим новим коронавірусом COVID-19, до лікарні навідалися члени обласного антикризового штабу. Чиновники одразу ж заявили – визначали лікарню опорною за інформацією її очільника, і саме він відповідатиме за неправдивість своїх слів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У нас для вас є досить сумна гнітюча інформація, але ми більше не можемо про неї мовчати", - ідеться у відеозверненні.

Вони говорять про це першими серед українських медиків. Що лікарня, яку визначили опорною у боротьбі з коронавірусом, - не готова. Немає засобів захисту, не вистачає обладнання і навіть персоналу. Адже за останній місяць із закладу почали масово звільнятися лікарі, медсестри та санітарки. Про це говорять вже колеги тих, хто записав відеозвернення.

"Нас кинули просто під танки. Всього заявленого в лікарні немає - ні апаратів, нічим лікувати, ні спецодягу. Люди йдуть за свій рахунок або звільняються, бо бояться, тому що незахищені".

Директор лікарні ініціативою підлеглих обурений. Запевняє, вони не компетентні і 90% їхнього звернення - неправда. Але далі - повторює практично те саме, що й лікарі.

"У нас немає медикаментів, у нас мало витратних матеріалів і апаратів. Ми не готові до інфекційного профілю. Ми можемо прийняти 100-120 осіб. У разі масового напливу, коли ми покладемо в коридори людей, буде 150. Більше ми не витягнемо ні ліжковим фондом, ні медичним персоналом", - сказав генеральний директор Одеського обласного клінічно-медичного центру Вадим Шухтін.

Влада приїхала з перевіркою до одеського медзакладу, який мав приймати першу хвилю хворих на коронавірус

Влада приїхала з перевіркою до одеського медзакладу, який мав приймати першу хвилю хворих на коронавірус

Обласні чиновники твердять, що обрали лікарню опорною за звітом головного лікаря про її стан. Голова облдержадміністрації у Facebook відписав: керівник закладу несе юридичну відповідальність за достовірність поданих даних. Натомість у медзакладі наголошують - відколи надавали цифри, ситуація змінилася.

"Після того, як оголосили лікарні, які будуть займатися коронавірусом, багато звільнилися. І після вчорашнього інтерв'ю я не знаю, скільки буде сьогодні", - каже Вадим Шухтін.

"НСЗУ вам надає дані лютневі. Ми з вами живемо 1 квітня в умовах карантину. Тому відомості значно різняться. Не було у них зв'язку з епідеміологами, які б їм пояснили, що 300 соматичних ліжок ніяк не можуть прийняти 300 інфекційних хворих", - говорить медична директорка Одеського обласного клінічного центру Алла Сверчкова.

Фото: ТСН.ua

Волонтери, які намагаються забезпечити лікарню всім – від масок до кисневих цистерн, кажуть, що це не єдиний заклад, який готовий до боротьби з коронавірусом лише у чиновницьких звітах.

"Засоби захисту, апаратуру, витратні матеріали, медикаменти, все просять у лікарнях, майже нічого немає зараз. Ні в кого, в жодної лікарні. Потрібно не соромитися про це говорити. Зараз не той час, коли потрібно створювати картинку", - говорить керівниця волонтерської організації "Корпорація монстрів" Катерина Ножевникова.

Після розголосу обласна влада терміново перевірила лікарню і скликала екстрений брифінг, де проблему визнала і обіцяла допомогти.

"Ми формуємо пакет засобів індивідуального захисту, який буде направлений в усі лікарні на всі мобільні бригади області, зокрема на лікарню водників (обласний клінічно-медичний центр). Можливо, буде апаратура, яку ми також розподілимо на лікарні першої хвилі", - сказав голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций.

Проте волонтери кажуть, закрити усі потреби зараз просто неможливо. І справа навіть не у грошах. Дефіцит захисного спорядження, апаратів штучної вентиляції легень та препаратів нині в усьому світі.

Олена Черняєва

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація