В областях-лідерах за кількістю випадків коронавірусу запровадять окремі карантинні обмеження - уряд

В областях-лідерах за кількістю випадків коронавірусу запровадять окремі карантинні обмеження - уряд

Фото: УНІАН

Перед ухваленням рішення про послаблення карантину засідатимуть профільні комісії.

В областях України, де зафіксовано найбільшу кількість хворих на коронавірус, можуть запровадити окремі карантинні обмеження.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час позачергового засідання уряду.

"До 11 травня або 11 травня необхідно буде провести комісії ТБНС (комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - прим.ред.) в областях, провести національну комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і ухвалити рішення в залежності від тієї ситуації, яка буде на день 11 травня у тих трьох областях-лідерах. Також потрібно буде ухвалити рішення щодо запровадження окремих карантинних обмежень для тих регіонів, де епідеміологічна ситуація відрізняється і є гіршою, ніж загалом у країні", - наголосив він.

За словами Шмигаля, такий підхід називається "адаптивний механізм".

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

Фото: ТСН.ua

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація