"В нас такого не існує": Степанов спростував чутки щодо отримання медиками доплат за похвилинною тарифікацією

"В нас такого не існує": Степанов спростував чутки щодо отримання медиками доплат за похвилинною тарифікацією

Фото: ТСН.ua

Водночас він визнав, що деякі лікарні можуть тримати кошти на своїх рахунках, не виплачуючи доплати до кінця.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що лікарі, які безпосередньо лікують хворих на коронавірус, отримують доплати у 300%, не за похвилинною тарифікацію. Механізм виплати цих коштів, за його словами, виходить з кількості медиків, що працюють з пацієнтом. 

Про це він заявив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу". 

За інформацією політика, генерального прокурора (2016-2019 років) Юрія Луценка, доплати лікарям у його рідному місті Рівне йдуть за похвилинною тарифікацією:

"А ви в курсі, пане міністр, що доплати лікарям йдуть по похвилинній тарифікації - секундоміром міряють, скільки лікар стоїть біля хворого на COVID-19. Просто вдумайтесь, наскільки це цинічно. Лікар, який має справу з інфікованим, за секундоміром має отримати премію у 300%.

Я не полінувався і подзвонив у своє рідне місто і спитав "Як ви це робите?" Вони кажуть, як: "Надсилають ліміт, ділим на лікарів, отримуємо "фіга з два", матюкаємося і йдемо далі". Але при цьому тисячі лікарів звільняються. Максиме, ну не можна так. Я розумію, що відкат з доріг - 40%, а відкату з лікарів не буде...".

Максим Степанов відповів, що підтвердження цьому немає, але, якщо йому нададуть докази щодо конкретної лікарні, він буде розбиратися з цим:

"Те що стосується виплат 300%, в жодному нормативному акті, в жодній постанові, в жодному договорі такої опції немає, те, що ви говорите про секундомір. Якщо таке відбувається в якійсь конкретній лікарні, ми розбираємося з такою конкретною лікарнею. Я ще раз можу підтвердити, в нас такого не існує.

Ми виплачуємо кошти, 300%, не виходячи з того, скільки він "з секундомером", як ви кажете, стоїть. А виходячи з кількості бригад, тобто сам механізм виплати коштів виходить на кількість лікарів, які працюють з хворими на COVID-19. В нас дійсно буває, коли деякі лікарні починають тримати кошти в себе на рахунках, не виплачуючи до кінця кошти (доплати - ред.). Ми в кожному конкретному випадку це робимо (розбираємось з відповідною лікарнею - ред.). Тому, будь ласка, якщо у вас є відповідний факт цього, будь-ласка, можете передати, і я буду в конкретно кожному випадку розбиратися".

Міністр охорони здоров`я про доплати лікарям і похвилинну тарифікацію

Міністр охорони здоров`я про доплати лікарям і похвилинну тарифікацію

Повʼязані теми:

Наступна публікація