"В коридорах люди лежать": Шмигаль розкритикував маршрутизацію хворих з коронавірусом в Україні

"В коридорах люди лежать": Шмигаль розкритикував маршрутизацію хворих з коронавірусом в Україні

фото / Ірина Назарок

Є лікарні, де армагедон, каже прем'єр-міністр.

В Україні наразі є проблематика із маршрутизацією хворих на коронавірус. Пацієнтів з COVID-19 часто везуть не туди, де є вільні місця.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Наприклад, є в місті Києві міська лікарня. Швидкі беруть хворих. Куди вони їх везуть? По прописаному маршруту, в міську інфекційну лікарню. А вона уже забита. Все, там уже 100 плюс відсотків, в коридорах люди лежать. У швидких інших маршрутів не було прописано. Вони роками не змінювалися і роками диспетчер розказує, "куди везти? – в інфекційну!" Хоча поруч стоїть 5 лікарень по 100-150 місць підготовлених в очікуванні пацієнтів. Маршрутизація прописується із запізненням", – розповів прем'єр.

Наразі, за його словами, уряд розробляє дашборд, який дуже ефективно себе проявив і був протестований в Черкаській області. 

"В кожній лікарні закріплюємо позмінно людей, які в онлайні заповнюють ті дашборди "прибула людина/вибула людина". І ми будемо в онлайні бачити в кожній лікарні, яка кількість вільних місць, яка ситуація з киснем. Тобто повністю вся інформація.  До цього такої системи в Україні не було. Раніше в кінці доби зміна кидала на екстрену скільки є місць, скільки нема. А потік хворих іде кожну годину, треба мати дуже швидку інформацію", – каже Денис Шмигаль.

Він додав, що потрібно, аби кожну годину (максимум дві) повністю відбувалося оновлення даних з усіх лікарень України, щоб диспетчери в екстреній медицині бачили і користувалися актуальною інформацією.

"Я дуже сподіваюся, що найближчий, напевно, місяць і ми завершимо цю систему, реплікуємо на всю Україну, тоді ситуація з маршрутизацією хворих і зайнятістю ліжок збалансується і вирівняється. Тому що сьогодні, дійсно, є лікарні, де армагедон", - додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль пояснив, чому Україні не потрібні мобільні госпіталі, як, приміром, Британії чи Німеччині.

З початку січня варто чекати посилених карантинних обмежень – Денис Шмигаль про перспективи локдауну

З початку січня варто чекати посилених карантинних обмежень – Денис Шмигаль про перспективи локдауну

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація