В Києві поховали лікаря-анестезіолога, який помер від коронавірусу

В Києві поховали лікаря-анестезіолога, який помер від коронавірусу

В Києві поховали лікаря-анестезіолога, який помер від коронавірусу

Чоловік до хвороби працював із інфікованими.

У Києві попрощалися з 61-річним лікарем-анестезіологом Олександром Артемовим, він мав супутні захворювання, які загострив коронавірус. За його життя два місяці боролися колеги в реанімації.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

Він прийшов у професію одразу по закінченню інтернатури - 38 років тому. Очолював відділення інфекційної реанімації спочатку в Олександрівській лікарні, згодом - у 9-й. Останніх півтора року лікар уже був на пенсії. Але тут відповідав за страхову медицину й час від часу його просили допомогти з хворими. Він ніколи не відмовляв. "Це здається, що багато анастезіологів, а їх, як показало життя, мало. Хороших тим паче", - додають колеги.

Дружина розповідає, чоловік захворів на коронавірус понад два місяці тому. Але мав супутні захворювання. Коронавірус його просто добив. Упродовж цього часу були періоди, коли чоловікові ставало краще, але недуга виявилася сильнішою.

Від початку пандемії коронавірусу в Україні захворіли вже понад 50 тисяч медпрацівників. 451 із них - пішов із життя. Серед них також 51-річний лікар-терапевт із Почаєва Іван Венжинович. Українцям добре відоме його обличчя. Саме воно стало символом боротьби з коронавірусом в Україні. Його світлина була на білбордах у різних містах нашої країни. Із коротким підписом "Дякую за життя".

Він працював у Почаївській лікарні. І в ній же й помер наприкінці вересня. Але за життя Іван Венжинович встиг порятувати сотні пацієнтів.

Ті ж лікарі, які продовжують працювати, кажуть, на згадку про всіх померлих колег, попри все, і надалі рятуватимуть життя.

Кореспондент Інна Лебеденко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація